Naga MarketsAsseco Poland silniej współpracuje z bankami. Kurs w trendzie wzrostowymKurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, rósł podczas piątkowej sesji o około 3,55%. Akcje drożały o 2,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 73,70 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego w piątek 0,24 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 73 zł. W sumie, trwające od połowy marca odbicie sięga już niemal 45%.

Finax
  • Asseco Poland z potencjałem do dalszej współpracy z sektorem bankowym
  • Mocne wyniki w I kwartale
  • Branża IT niemal odporna na pandemię

W kierunku nowych maksimów

Na początku maja spółka sięgnęła po nowe maksima trendu wzrostowego. Później nastał czas korekty, która nie okazała się specjalnie głęboka. Cena cofnęła się zaledwie do poziomu poprzedniego szczytu czyli na najbliższe możliwe wsparcie. Tu pojawiła się reakcja popytowa, która w piątek była wsparta publikacją bardzo dobrych wyników kwartalnych. Niewiele brakuje aby doszło do wybicia dotychczasowego maksimum trendu. Argument w postaci wyników oraz ogólnej oporności branży IT na pandemię, wydaje się że może przesądzić o nowych szczytach.

Te artykuły również Cię zainteresują
asseco poland 1.06.2020
Notowania Asseco Poland 1.06.2020

Kwitnie współpraca z bankami

Asseco Poland odnotowało 81,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 79,6 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 250,1 mln zł wobec 224,7 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody operacyjne sięgnęły 2 919,5 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 2 452,2 mld zł rok wcześniej.

W I kw. 2020 roku spółka kontynuowała prace z dotychczasowymi klientami, w ramach których realizowała m.in. długoterminowe umowy serwisowe, odpowiadające za ok. 40% przychodów całego obszaru finansowego. Ponadto Asseco Poland rozszerzyło w I kw. br. współpracę z takimi instytucjami jak Idea Bank, Volkswagen Bank czy Raiffeisen Bank International AG. W raportowanym okresie spółka prowadziła działania sprzedażowe, mające na celu pozyskanie kolejnych projektów, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here