Naga MarketsAsseco Poland powoła wspólną spółkę z Adesso. Na wykresie nadal trend wzrostowy Kurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,02%. Akcje drożały o 1,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 70,90 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,57 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 70,60 zł. W sumie, trwające od połowy marca odbicie sięga już niemal 50%.

  • Kurs Asseco Poland odbija od czytelnego wsparcia
  • Spółki IT odporne na pandemię

Na czytelnym wsparciu

Na początku maja spółka sięgnęła po nowe maksima trendu wzrostowego. Później nastał czas korekty, która nie okazała się specjalnie głęboka. Cena cofnęła się zaledwie do poziomu poprzedniego szczytu czyli na najbliższe możliwe wsparcie. Tu pojawiła się reakcja popytowa, która doprowadziła do poprawienia maksimum. W tym czasie pogorszył się sentyment na globalnych rynkach akcji i kurs z znowu cofnął się na poziom wsparcia. Obecnie sytuacja ulega poprawia i być może cena znowu odbije od wsparcia, tym bardziej, że branża IT zaliczana jest raczej do beneficjantów pandemii.

asseco poland 18.06.2020
Notowania Asseco Poland 18.06.2020

Wspólna spółka z Adesso

Asseco Poland oraz Adesso SE złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie utworzenia wspólnej spółki z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. “Planowana transakcja polega utworzeniu przez Asseco Poland z siedzibą w Rzeszowie oraz adesso SE z siedzibą w Dortmundzie wspólnej spółki z siedzibą we Frankfurcie nad Menem (Niemcy). Celem tworzonej spółki będzie dostosowanie systemów informatycznych do lokalnych warunków prawno-biznesowych i sprzedaż systemu informatycznego dedykowanego dla banków operujących na runku niemieckim.

System ten zostanie stworzony na podstawie wspólnego know-how i oprogramowania Asseco Poland oraz adesso SE. Asseco Poland stoi na czele grupy kapitałowej Asseco Poland, której spółki działają na szeroko pojętym rynku usług informatycznych na terenie Europy, Izraela i USA. Spółki z grupy kapitałowej adesso działają także na rynku usług informatycznych, swoją aktywność skupiają głównie na terenie krajów Europy Zachodniej” – podano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here