Naga MarketsAsseco Poland oczekuje dalszych wzrostów w kluczowych segmentachWarszawa, 24.11.2021 (ISBnews) – Asseco Poland jest optymistycznie nastawione do dalszych realizacji projektów wdrożeniowych, szczególnie w sektorze bankowym i finansowym, a także w sektorze instytucji publicznych, wynika ze słów wiceprezesa Marka Panka. Spółka pozostaje nadal aktywna na rynku M&A.

“Realizujemy obecnie 3 duże wdrożenia systemów core’owych w Polsce w dużych bankach, w tym jest BPS, ale kolejnych dwóch przypadkach nie możemy niestety ich nazwy ujawnić. Wzięliśmy również udział w połączeniu dwóch krajowych banków i robiliśmy taki projekt po raz pierwszy, co daje nam kolejne istotne referencje na przyszłość” – powiedział Panek podczas konferencji prasowej.Według niego, dobra sytuacja jest zauważalna jest m.in. w sektorze administracji publicznej i w służbie zdrowia.

“W administracji publicznej kontynuowaliśmy istotne umowy, ale zdobywaliśmy też nowe. Tych projektów w tym segmencie jest coraz więcej. W służbie zdrowia też zanotowaliśmy znaczącą poprawę pomijając sytuację pandemiczną i związane z tym projekty” – powiedział wiceprezes.

Asseco jest również zadowolone z wyników zależnej spółki Sapiens.

“Jest to spółka bardzo aktywna. Ma obecnie 600 klientów w 30 krajach. Rocznie potrafi pozyskiwać 25-30 nowych klientów” – podkreślił Panek.

Wiceprezes Artur Wiza poinformował także, że Asseco Poland wdrożyło w jednej z firm w Polsce z branży e-commerce bardzo ciekawy projekt.

“Nie możemy wciąż ujawnić dla jakiej to było firmy. Jest to dla nas nowy segment bardzo ważny i będziemy chcieli pozyskiwać kolejne firmy z tego segmentu” – dodał Wiza.

Podkreślił, że dzięki wdrożeniu w tym roku w Domu Maklerskim PKO BP nowego systemu również spółka pozyskała kolejne kompetencje.

“Rozmawiamy już z innymi domami maklerskimi na temat ewentualnych kolejnych wdrożeń” – dodał Wiza.

Spółka pozostaje na rynku akwizycyjnym aktywna i wciąż poszukuje okazji do przejęć.

“Jeżeli chodzi o rynek M&A w Polsce, to zauważamy, że wyceny są wysokie. Oczywiście, rozmawiamy z wieloma podmiotami i zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie” – dodał Panek.

W okresie I-III kw. 2021 r. do Grupy Asseco dołączyło 14 nowych spółek.

Wartość portfela zamówień na 2022 rok spółka będzie chciała przedstawić w I kw.

“Jesteśmy we wczesnej fazie budżetowania na przyszły rok i generalnie on będzie zatwierdzany w lutym. Podobnie z backlogiem – zapewne szczegóły na 2022 rok podamy w marcu” – dodał Panek.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw azoty | akcje playway | lew kurs | indeks dow jones | biomed lublin gpw | polenergia cena akcji | czy akcje pge pójdą w górę 2020 |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here