Naga MarketsAsseco Poland: Nowa polityka zakłada wypłatę dywidendy z ponad 50% zysku spółkiZarząd Asseco Poland podjął uchwałę w sprawie uchylenia dotychczasowej polityki dywidendowej i przyjęcia nowej, która zakłada rekomendowanie wypłaty dywidendy wysokości powyżej 50% zysku netto spółki, podało Asseco. Polityka ma zastosowanie począwszy od wypłaty dywidendy z zysku netto za 2020 rok.

Retro

Asseco Poland przyjęło nową politykę dywidendową

“Zarząd Asseco Poland S.A. deklaruje, że zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości powyżej 50% zysku netto spółki. Przy rekomendacji podziału zysku netto Asseco Poland S.A., zarząd spółki będzie brał pod uwagę aktualną i prognozowaną sytuację finansową i płynnościową oraz plany inwestycyjne spółki i grupy kapitałowej spółki, jak również istniejące i przyszłe zobowiązania” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku spółki, w tym decyzję co do wypłaty i wysokości dywidendy każdorazowo podejmie walne zgromadzenie Asseco Poland, zaznaczono.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here