Naga MarketsAsseco Poland najsilniejszą spółką wśród polskich blue chipówWczorajsza sesja zakończyła się zniżką WIG20 o 0,7%, tym samym zatrzymał się na poziomie 1998,7 pkt. Tego dnia obroty na polskich blue chipach wyniosły 791 mln PLN. Spółkami, które najwięcej straciły tego dnia były LPP 4,1%, JSW 3,0% oraz CD Projekt 2,7%.

Asseco Poland zyskało ponad 2 proc.

Z drugiej strony najwięcej zyskały takie walory jak Asseco Poland 2,4%, Mercator 1,6% oraz Lotos 1,4%. Spadkami również zakończyły się notowania mWIG40, który tego dnia stracił 0,5%, pozytywnie wyróżnił się sWIG80 zyskując 0,2%. Na czwartym posiedzeniu w tym roku RPP nie zmieniła stóp procentowych (zgodnie z konsensusem), ponadto zakomunikowała, że ze spokojem patrzy ona na sytuację inflacyjną oraz podtrzymuje gotowość do interwencji walutowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na europejskich parkietach przeważał kolor czerwony, DAX stracił 0,2%, CAC40 zakończył dzień blisko rejonów otwarcia, a FTSE100 zyskał 1,0%. Środowe notowania na Wall Street zakończyły się delikatnymi zmianami głównych indeksów, S&P500 zyskał 0,2%, Dow Jones +0,1%, a Nasdaq stracił 0,1%. W opublikowanym sprawozdaniu przez Fed oświadczono o tym, że amerykański bank centralny nie zamierza w najbliższym czasie zaostrzać polityki fiskalnej, co złagodziło pełzające spadki.

Dzisiaj przed nami o 13:30 oświadczenie na temat polityki monetarnej EBC, a o 18:00 przemówienie prezesa Fed. Ponadto na GPW obserwujemy debiut gwiazdy NC, czyli spółki Creepy Jar. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index idzie w górę o 0,2%, natomiast Nikkei traci 0,4% .Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na zielono.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak działa blik | kurs btc | kurs ropa | kurs zlotego | index dow jones |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here