Naga MarketsAsseco Poland nadal w ruchu korekcyjnym. Podaż bez mocnych argumentów Kurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,03%. Akcje drożały o 0,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 69,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,21 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 68,70 zł. W sumie, trwające od połowy marca odbicie sięga niemal 50%.

Okres korekty

Spółka notuje bardzo udany okres po wybuchu pandemii i w ostatnich tygodniach regularnie podaje informacje mogące spodobać się akcjonariuszom. Także jej wyniki są bardzo udane i już widać, że pandemia sprzyja spółkom z branży IT. Wykres wskazuje jednak na trwającą, powolną korektę. Cena spada od połowy sierpnia, jednak przez tak długi okres czasu podaż osiągnęła niewiele. Wydaje się zatem, że pojawi się kolejna próba wybicia oporu w rejonie 75 zł.

asseco poland 7.10.2020
Notowania Asseco Poland 7.10.2020

Nowy segment działalności

Asseco liczy, że drony zaowocują kolejnymi zamówieniami dla polskich, jak i zagranicznych służb, a odpowiednio zmodyfikowany system będzie również dostępny dla sektora cywilnego, poinformował ISBtech Project Manager, Asseco Poland Tomasz Mosiej. “Liczymy, że jakość całego rozwiązania i jego parametry zaowocują kolejnymi zamówieniami dla polskich, jak i zagranicznych służb.

Odpowiednio zmodyfikowany system będzie również dostępny dla sektora cywilnego” – powiedział ISBtech Mosiej. Jak wskazał, Asseco na bazie wewnętrznej inwestycji od 2014 roku opracowuje autorskie oprogramowanie naziemnej stacji kontroli AGCS. “Jest ono sercem wszystkich oferowanych przez nas rozwiązań bezzałogowych. Swoje doświadczenie i wiedzę budowaliśmy podczas wielu projektów, w których wykorzystywaliśmy sprzęt zewnętrznych firm, dostarczając w pełni zintegrowane systemy” – wskazał ekspert Asseco.

Ostatnio Asseco Poland i Inspektorat Uzbrojenia podpisali umowę na dostarczenie bezzałogowych statków powietrznych klasy mikro dla Sił Zbrojnych RP. Drony będą używane do prowadzenia dzienno-nocnej obserwacji podczas operacji wojskowych. Autorski sprzęt, jak i oprogramowanie będą produkowane w Polsce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here