Naga Markets

Asseco Poland nadal w korekcie. Niska dynamika przeceny Kurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,22%. Akcje taniały o 1,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 67,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,55% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 66 zł. W sumie, trwające od połowy marca odbicie sięga niemal 50%.

Powolne spadki

Notowania spółki na tle spadków jakich doznaje szeroki rynek, wyglądają relatywnie dobrze. Nie dziwi to z uwagi na silne fundamenty firmy. Kurs oczywiście spada, jednak dynamika przeceny jest na razie typowo korekcyjna. Od połowy sierpnia spółka straciła ledwo 13%. Jeżeli przecena będzie kontynuowana to głównym wsparciem pozostaje poprzedni dołek przy 62,50 zł. Wydaje się, że najwięcej zależy obecnie od powrotu lepszego sentymentu na nasz parkiet.asseco poland 16.10.2020
Notowania Asseco Poland 16.10.2020

Pierwsza platforma do sprzedaży produktów finansowych

Asseco Poland opracowało Asseco BooX (Bank out of the Box) – pierwszą w Polsce uniwersalną platformą procesową i technologiczną do sprzedaży oraz obsługi produktów finansowych. Platforma może stanowić zalążek do budowy nowego banku, jak również być wykorzystana do przebudowy lub modernizacji istniejącej instytucji finansowej, podała spółka.

“Asseco BooX to pierwsza, operacyjna platforma technologiczna zawierającą zdefiniowany komplet procesów przeznaczonych do obsługi produktów finansowych z możliwością dostosowania do działania na praktycznie każdym rynku. BooX, jako platforma subskrypcyjna, działająca w chmurze idealnie sprawdza się do testowania hipotez biznesowych i dowodzenia słuszności nowych modeli banków i platform e-handlu.

Stanowi doskonałe rozwiązanie dla neobanków, banków podlegających konsolidacji, sandboxów testowych, regulacyjnych i rozwiązań typu marketplace (w e-commerce)” – czytamy w komunikacie. Jak zaznaczono, już na wczesnym etapie pozyskiwania licencji bankowej platforma umożliwia nowym inicjatywom udowodnienie krajowemu regulatorowi wysokiej gotowości operacyjnej.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here