Naga MarketsAsseco Poland nadal w korekcie. Cena porusza się w kanale spadkowym Kurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,32%. Akcje taniały o 0,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 67,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,33 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 67,50 zł. W sumie, trwające od połowy marca odbicie sięga niemal 50%.

  • Nowa aplikacja od Asseco Poland
  • Kurs spółki w ruchu korekcyjnym

W korekcyjnym kanale

Od początku czerwca, w skrajnym momencie, akcje spółki straciły około 18%. Nie jest to duża przecena, szczególnie jak na wcześniejsze wzrosty. Spadki nie mają także znaczącej dynamiki, a więc można mówić o ruchu korekcyjnym. Podobne wnioski mogą nasuwać się z analizy danych fundamentalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka notuje mocne wyniki, a okres pandemii przyspieszył procesy cyfryzacji w gospodarce. Wiele spółek z branży IT podkreśla, że jest t dla nich dobry okres. Podobnie jest też z Asseco Poland. W dłuższym okresie czasu oczekuje się więc zakończenia korekty czyli opuszczenia kanału spadkowego górą.

asseco poland 11.08.2020
Notowania Asseco Poland 11.08.2020

Nowa aplikacja

Asseco Poland udostępniło aplikację mobilną “Moje Pomiary” do samodzielnego monitorowania stanu zdrowia przez pacjentów, podała spółka. “Chcemy, aby tworzone przez nas rozwiązania ułatwiały funkcjonowanie zarówno placówkom medycznym, jak i ich pacjentom. ‘Moje Pomiary’ powstały zwłaszcza z myślą o osobach, które często przekazują informacje o stanie swojego zdrowia lekarzom.

Dzięki temu mogą one być w szybki sposób dołączone do ich dokumentacji przechowywanej w elektronicznym systemie jednostki medycznej. Nie jest konieczne żadne skanowanie lub przepisywanie. Aplikacja usprawnia więc również pracę lekarzy, którzy mają dzięki temu więcej czasu dla pacjenta w trakcie wizyty kontrolnej” – powiedział wiceprezes Krzysztof Groyecki, cytowany w komunikacie.

Z aplikacji “Moje Pomiary” można korzystać na dwa różne sposoby. Pacjent może w niej ręcznie zapisywać różne wskaźniki zdrowotne np. aktualne ciśnienie krwi, swoją temperaturę, masę ciała. W przypadku diabetyków korzystających z urządzenia Glukomaxx Connect, dane są automatycznie przesyłane do aplikacji bez konieczności ich ręcznego wpisywania, podano dalej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here