Naga MarketsAsseco Poland nadal w korekcie. Celem poziom 75 zł Kurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,01%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 69,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,32 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 69,40 zł. W sumie, trwające od połowy marca odbicie sięga niemal 50%.

Notowania w korekcie

Kurs spółki odbił podczas poniedziałkowej sesji, co wywołało nadzieję na zakończenie dość niewielkiej korekty. Na razie taki scenariusz cały czas nie została zanegowany, choć kolejne sesje nie przyniosły już wzrostów. W dłuższym terminie, wydaje się, że spółka nadal ma potencjał do wzrostu.

Przemawiają za tym przede wszystkim dobre wyniki, w czym paradoksalnie okres pandemii pomógł, gdyż duża część biznesu przeniosła lub zwiększyła swoją obecność w internecie. Celem popytu nadal jest więc okolica 75 zł.

asseco poland 1.10.2020
Notowania Asseco Poland 1.10.2020

Nowa platforma bankowa

Asseco Poland stworzyło wspólną platformę informatyczną (WPI) dla sektora bankowości spółdzielczej, podała spółka. WPI jest kompleksowym rozwiązaniem IT oferowanym w modelu SaaS, z którego może korzystać wiele banków. “Ogromną szansą na rozwój całego sektora bankowości spółdzielczej i odpowiedzią na rosnące koszty infrastruktury IT jest standaryzacja działań i uwspólnianie usług.

Wspólna platforma informatyczna pozwoliła wprowadzić narzędzia, z których może korzystać wiele banków. Ustandaryzowanie ich pracy ułatwi procesy obsługi klienta, bez utraty indywidualnych cech niezbędnych do konkurowania na lokalnych rynkach. Jest to pierwsze rozwiązanie w Polsce, które można określić jako ‘bank w gniazdku’, gdyż zawiera wszystko, czego potrzebuje dzisiaj nowoczesna instytucja finansowa do bieżącego funkcjonowania i dalszego rozwoju” – powiedział dyrektor pionu banków spółdzielczych w Asseco Poland Andrzej Nowakowski, cytowany w komunikacie.

Rozwiązanie powstało we współpracy z bankami zrzeszenia BPS. Jako pierwszy wspólną platformę informatyczną wdrożył Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, natomiast w Banku Spółdzielczym w Płońsku realizacja jest na końcowym etapie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here