Naga MarketsAsseco Poland na fali wzrostowej. Wycena spółki zbliża się do 100 złW trakcie ostatnich miesięcy Asseco Poland zaczęło notować wyraźne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Od połowy czerwca walory spółki zanotowały skok z ok. 71 zł za walor do ponad 98 zł za walor podczas wczorajszej sesji. Wcześniej akcje spółki przez wiele miesięcy utrzymywały się poniżej poziomu 70 zł za walor.

Mocne wybicie Asseco Poland

W trakcie piątkowych notowań Asseco Poland notuje wyraźny spadek swojej giełdowej wyceny. Akcje spółki tracą obecnie 1,03%, co oznacza spadek o 1,00 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 97,35 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 96,35 zł.Przyglądając się notowaniom spółki z szerszej perspektywy należy wskazać, że od połowy czerwca cechują się one bardzo pozytywnym sentymentem. W tym czasie wycena polskiego giganta IT wzrosła z 70,85 zł za walor (15 czerwca) do 97,40 zł na koniec sesji 13 października.

Asseco Poland na fali wzrostowej. Wycena spółki zbliża się do 100 zł
Notowania Asseco Poland w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Tak dynamiczny wzrost jest niezwykle interesujący, ponieważ dotychczas spółka cechowała się dość stabilnym poziomem wyceny, jako że należy do grona dywidendowych arystokratów o jasno zarysowanej polityce dywidendowej (ok. 3 zł dywidendy na akcję od 2016 roku).

Początek listopada 2020 przyniósł ze sobą hossę „Bidena-Pfizera”, w której trakcie wiele spółek zwielokrotniło swoje wyceny, co widoczne jest m.in. w przypadku sektora bankowego. Asseco w tym czasie oscylowało ze swoją wyceną poniżej 70 zł za walor aż do czerwcowego wybicia.

W raporcie z 5 października DM BOŚ obniżył rekomendację Asseco Poland do „Trzymaj” z poprzedniego „Kupuj”, podwyższając jednocześnie cenę docelową do 96,8 zł z 86,5 zł. W swoim raporcie analitycy podnieśli prognozy zarówno sprzedaży, jak i zysku netto.

Asseco Poland tworzy Asseco Cloud

Asseco Poland powołało nową spółkę – Asseco Cloud, która wspiera klientów w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych, podała spółka. Strategicznym celem nowego podmiotu jest również podnoszenie bezpieczeństwa dostarczanych rozwiązań IT.

– Jesteśmy w momencie niespotykanego do tej pory przyspieszenia cyfrowego. Asseco Cloud to nasza odpowiedź na olbrzymie zapotrzebowanie gospodarki na usługi chmurowe. Do tej pory usługi cloud computingu świadczyliśmy głównie poprzez spółkę Asseco Data Systems. Teraz koncentrujemy nasze doświadczenie i kompetencje w ramach nowego, wyspecjalizowanego podmiotu. Chcemy być dla naszych klientów profesjonalnym doradcą w projektowaniu optymalnej architektury chmurowej, a następnie najlepsze rozwiązanie dostarczyć, wdrożyć i obsługiwać. – powiedział prezes Asseco Data Systems, wiceprezes Asseco Poland Andrzej Dopierała, cytowany w komunikacie.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Dywidendowy Arystokrata

Warto wskazać, że Asseco Poland może zostać zaliczone do grona polskich dywidendowych arystokratów. Rzeszowska spółka z branży IT regularnie dzieli się swoimi zyskami z akcjonariuszami, wypłacając dywidendy nieprzerwanie od 2006 roku. Jest to wynik niezwykle dobry i rzadko spotykany na polskiej giełdzie.

Do pełni szczęścia brakuje jednak stale rosnącej wartości nominalnej dywidendy (tak jak ma to miejsce w przypadku spółek amerykańskich), choć z drugiej strony polityka dywidendowa jest w przypadku Asseco dość jasna i przewidywalna. Spółka wypłaca od 2016 dywidendę w wysokości 3 zł (z groszami), natomiast jej stopa w zależności od roku wynosi od 4% do nawet ponad 6%, co jest wynikiem dobrym.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pkn orlen | lotos notowania | indeks dow jones | kurs akcji oncoarendi | dolar nowozelandzki euro | akcje amrest | ten square games kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułTrwają zapisy na obligacje Prefa Group S.A.
Następny artykułMZ: Mamy 2 771 nowych i potwierdzonych przypadków COVID-19
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here