Naga MarketsAsseco Poland kontynuuje korektę. Celem wsparcie przy 62 złKurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,45%. Akcje taniały o 0,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 65,50 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego wczoraj 3,26 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 66,00 zł. W sumie, w listopadzie kurs spółki wzrósł o niespełna 15%.

W kierunku wsparcia?

Notowania spółki w ostatnich tygodniach poruszały się w wąskiej konsolidacji. Na wykresie dziennym widać, że obecne pogorszenie sentymentu na rynkach, a także niższa zmienność w okresie końca roku, mogą sprzyjać pogłębieniu korekty. Od strony technicznej, prawdopodobnym scenariuszem zdaje się być zejście na wsparcie w rejonie 62 zł. Wydaje się, że tam można oczekiwać szansy na kolejne podbicie notowań.

Te artykuły również Cię zainteresują
asseco poland 22.12.2020
Notowania Asseco Poland 22.12.2020

Współprac z Cyfrową Polską

Asseco, lider w dziedzinie IT w Polsce rozpoczyna współpracę ze Związkiem Cyfrowa Polska. Organizacje chcą wspólnie upowszechniać rozwiązania cyfrowe oraz budować świadomość na temat tego, jakie możliwości dają nowoczesne technologie w biznesie. Przystąpienie do Związku Cyfrowa Polska to przede wszystkim kontynuacja działań Asseco w zakresie szerokiego podejścia do digitalizacji i procesów paperless. Jako lider cyfryzacji w Polsce chcemy brać aktywny udział w działaniach na rzecz upowszechniania rozwiązań cyfrowych i edukowania rynku, co do możliwości wykorzystywania technologii w biznesie.

Jestem przekonany, że wspólne działanie na rzecz różnych obszarów gospodarki przyniesie korzyści nam wszystkim i pozwoli w jeszcze większym zakresie czerpać z możliwości, jakie dają nam rozwiązania cyfrowe – mówi Artur Miękina, dyrektor sprzedaży projektów kluczowych, Asseco Data Systems. Z kolei prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik zaznacza, że dziś digitalizacja oraz rozwój procesów paperless to jedno z ważniejszych wyzwań, jakie stoją nie tylko przed polskim biznesem, ale też administracją.

Rozwój e-usług musi następować wraz z podnoszeniem kompetencji i świadomości. Zwłaszcza, że e-usługi to nie tylko rozwiązania dla firm. To także wielkie ułatwienie dla większości obywateli oraz administracji publicznej – mówi Michał Kanownik. I dodaje: – Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli wspierać upowszechnianie się zwłaszcza takich rozwiązań, które zwiększają cyberbezpieczeństwo. A paperless czy e-podpis niewątpliwie do nich należą.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here