Naga MarketsAsseco Poland kolejny raz testuje kluczowe wsparcie Kurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,86%. Akcje taniały o 0,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 69,05 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,10% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 69,55 zł. W sumie, od końca lutego kurs spółki wzrósł o niespełna 13%.

Kluczowy poziom 69 zł

Pogorszenie nastrojów na warszawskim parkiecie zawitało także na akcjach Asseco Poland. Wczoraj kurs spadał i cena kolejny raz testowała kluczowe wsparcie w rejonie 69 zł. Jak widać na wykresie, poziom ten jest od kilku miesięcy niezwykle często respektowany z obu stron. Dopóki cena znajduje się powyżej wsparcia, celem jest ruch w kierunku głównego oporu przy 75 zł. Jednak wybicie w dół nie wiązałoby się z tragicznymi skutkami. Niewiele niżej mamy linię trendu, przy której kurs także może reagować.

Te artykuły również Cię zainteresują
asseco poland 14.05.2021
Notowania Asseco Poland 14.05.2021

Niemal 102 mln zł zysku w I kwartale

Skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Asseco Poland wyniósł 101,9 mln zł w I kw. 2021 r., podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. Ostateczna wartość wyniku netto zostanie przekazana w rozszerzonym skonsolidowanym raporcie okresowym za I kw. 2021 r., który zostanie opublikowany 26 maja 2021 r.

W I kw. 2020 roku Asseco Poland odnotowało 81,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 79,6 mln zł zysku rok wcześniej. Warto pamiętać także, że akcjonariusze Asseco Poland podczas walnego zgromadzenia zaplanowanego na 20 maja 2021 r., zdecydują o wypłacie dywidendy z części zysku netto za poprzedni rok w kwocie 3,11 zł na jedną akcję, wynika z projektów uchwał. Proponowany dzień dywidendy to 18 czerwca.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc | bitcoins | co oznacza blik | akcje newconnect | notowania kęty | akcje playway |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here