Naga MarketsAsseco Poland, jedyna spółka IT w indeksie WIG20, rozczarowała swoimi wynikami za IV kwartał – poniżej oczekiwań analityków wypadł zysk operacyjny oraz zysk netto. W efekcie notowania firmy dalej poruszają się w średnioterminowym trendzie spadkowym.


Kurs akcji Assceo Poland porusza się w obrębie kanału spadkowego od niemal dwóch lat. Co prawda w połowie ubiegłego roku doszło do wybicia z korytarza, jednakże był to jednak tylko chwilowy ruch i nadal mamy do czynienia z sekwencją spadkową. Podczas wczorajszej sesji także doszło do próby odbicia w stronę górnego graniczenia kanału, ale zapędy byków zostały powstrzymane przy 50-dniowej średniej kroczącej (kolor czarny). Wtorek przynosi spadki – pierwszym wyzwaniem dla niedźwiedzi powinna być długoterminowa średnia (kolor pomarańczowy). Natomiast w dalszej perspektywie twardą podłogą dla spadków jest poziom 48,60 PLN, który w ubiegłym roku był dwukrotnie respektowany.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków rodzimych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Spółka w miniony piątek opublikowała wyniki za IV kwartał 2016 roku. Zysk netto wyniósł 76,7 mln PLN, podczas gdy konsensus rynkowy celował w 83,3 mln PLN. Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku zysku EBIT, który był równy 203 mln PLN, a tymczasem oczekiwano 207,9 mln PLN. Słabsze wyniki w tych kategoriach były efektem przeszacowania wartości części kontraktów. Lepiej wypadły przychody, które były wyższe o 4,2% od oczekiwań. Asseco planuje także wypłacić w tym roku 3,01 PLN dywidendy na jedną akcję, czyli tyle samo, co w roku ubiegłym.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here