Naga MarketsAsseco Poland decyzję dot. poziomu dywidendy podejmie po wynikach za 2020 r.Asseco Poland podejmie decyzję dotyczącą poziomu dywidendy za 2020 r. po zakończeniu obecnego roku, poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski.

Polityka dywidendowa Asseco Poland pozostanie niezmienna

“Nie rozmawiamy na razie, jaki poziom dywidendy przewidujemy za 2020 r. Nie komentujemy jeszcze kwestii dywidendy, czekamy na koniec roku” – powiedział Kozłowski podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że polityka dywidendowa spółki pozostaje niezmienna.

Według niego sytuacja płynnościowa spółki jest bardzo dobra. “Poziom gotówki netto po trzech kwartałach to ponad 1,5 mld zł, mamy więc bardzo dobrą sytuację. Myśleliśmy, że będziemy mieli trudności z pozyskiwaniem należności, ale na razie nie notujemy większych problemów” – dodał Kozłowski.

W maju br. akcjonariusze Asseco Poland zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę za rok 2019 kwoty 249 830 912,03 zł, co oznaczało wypłatę w wysokości 3,01 zł na akcję.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here