Naga MarketsAsseco liczy na finał przetargu w segmencie bankowym w Niemczech w II kw. 2021Asseco Poland liczy, że pierwsze rozstrzygnięcie przetargowe w segmencie bankowym w Niemczech, w którym uczestniczy spółka, nastąpi nie wcześniej niż w II kw. 2021 r., wynika ze słów wiceprezesa Marka Panka.

Rozstrzygnięcia dotyczące Asseco będą nie wcześniej niż w II kw. przyszłego roku

“To są procesy, które długo trwają, bo w bankach to nie jest tak prosto wymienić system ‘core’owy’. Decyzja o takiej wymianie jest poprzedzona spotkaniami, warsztatami, analizami itd. i my w takich procesach uczestniczmy. Mamy jeden bank, gdzie uczestniczymy mocno zaawansowani, gdzie prowadzimy zaawansowane rozmowy. Mamy oczywiście konkurencje i może się wszystko zdarzyć” – powiedział Panek podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Wierzymy jednak, że coś z tego może być. I takich rozmów mamy kilka na różnych stadiach zaawansowania, w tym jeden, o którym wspomniałem – najbardziej zaawansowany. Ale nawet w tym ostatnim przypadku myślę, że rozstrzygnięcia będą nie wcześniej niż w II kw. przyszłego roku” – dodał Panek.

Asseco Poland i Adesso powołały w I połowie roku wspólną firmę Adesso banking solutions GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, która działa w sektorze bankowym w krajach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria).

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here