Naga Markets

Asseco DS rozpoczęło aktywne działania na polu kryptografii postkwantowejWarszawa, 17.12.2021 (ISBnews/ISBtech) – Asseco rozpoczęło aktywne działania na polu kryptografii postkwantowej, poinformował ISBtech analityk Asseco Data Systems (ADS) Robert Poznański.

“Asseco jako jedna z pierwszych firm zaczęła aktywnie działać na polu kryptografii postkwantowej. Planujemy migrację algorytmów kryptografii asymetrycznej (które mogą być zagrożone atakami przy użyciu komputerów kwantowych) do technologii kryptografii postkwantowej. W naszym zespole powstała specjalna grupa robocza, której zadaniem jest koordynacja i wsparcie w przeprowadzeniu migracji” – powiedział ISBtech Poznański.Zaznaczył, że celem prac jest przygotowanie usług i wdrożenie algorytmów postkwantowych do powszechnego stosowania, jak również zwiększanie świadomości rynku i przygotowanie klientów Asseco na nadchodzące zmiany.

“Opracowywana technologia przyniesie nowy wymiar bezpieczeństwa w oferowanych przez Asseco produktach marki Certum, w tym podpisie elektronicznym SimplySign czy certyfikatach SSL” – wskazał analityk ADS.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews/ISBtech)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator forum parkiet | kurs euro sprzedaż | aktualny kurs euro dolar | mrc kurs | akcje bitcoin | kurs jena wykres | gpw pko |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here