Naga MarketsAsmodev zmierza na NewConnectNiezależne studio gamingowe Asmodev, specjalizujące się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, często szokującej i prowokującej fabule na platformę PC, chce jeszcze w tym roku zadebiutować na rynku NewConnect. Spółka złożyła już Dokument Informacyjny na GPW. Aktualnie zespół pracuje nad 5 tytułami gier, z których pierwszy miał w sierpniu premierę w modelu Early Access.

Asmodev planuje swój debiut na giełdzie

Spółka powstała w 2018 r., jednak studio pod przewodnictwem Michała Jodłowca działa od maja 2019 r. Jest on również największym akcjonariuszem spółki. Drugim największym akcjonariuszem jest Gaming Factory, który posiada prawie 23 proc. akcji.

Asmodev wyrósł z zamiłowania do osobliwego poczucia humoru, które nabyłem podczas współpracy z PlayWay oraz Ultimate Games, a także z fascynacji okultyzmem i grozą. Postanowiłem stworzyć uniwersum, w którym zapanuje symetria między pikantnym humorem a przejmującym horrorem. Doświadczenie nabyte podczas pracy nad grami i aplikacjami pomogło wcielić plan w życie. – mówi Michał Jodłowiec, prezes Asmodev.

Spółka pracuje nad pięcioma produkcjami – własnymi oraz na zlecenie. 10 sierpnia odbyła się premiera pierwszej gry studia – Infernal Radiation, w modelu Early Access. Jeszcze w tym roku premierę mogą mieć Ultimate Summer oraz Priest Simulator. Wydawcą tych tytułow jest Ultimate Games, a Infernal Radiation również Art Games Studio. Zespół Asmodev , który obecnie liczy już 12 osób, równolegle pracuje nad dwoma produkcjami na zlecenie Gaming Factory – Inquisitor: The Hammer of Witches oraz Booze Master.

Obecnie skupiamy się na produkcji gier, choć w przyszłości nie wykluczamy, ze sami będziemy je wydawać. Na tym etapie rozwoju spółki to dużo efektywniejszy model, który pozwala nam ograniczyć koszty produkcji do około 100 tys. zł na tytuł. Wszystkie działania marketingowe i dystrybucyjne są po stronie wydawcy. – dodaje Michał Jodłowiec.

Debiutancka gra produkcji Asmodev, Infernal Radiation, łączy elementy gotyckiego romansu z mrocznym fantasy przepełnionego horrorem. Nie brakuje w niej też elementów czarnego humoru. Rozgrywka, mimo że opiera się na prostych zasadach, jest bardzo wymagająca. Twórcy za podstawę wzięli arcade’owe mechaniki, na których zbudowali dynamiczne starcia z potężnymi bossami. Warto podkreślić, że gra oferuje tryb kooperacji na jednym ekranie. Możliwe jest wspólne odprawianie egzorcyzmów.

Infernal Radiation to pierwsza gra osadzona w diabelskim uniwersum, gdzie grzech jest cnotą, a miłość prawem. Stworzyliśmy czarującą wyspę, doprowadziliśmy do wybuchu piekielnej elektrowni, opętaliśmy bywalców i posłaliśmy na ratunek egzorcystę. Ekscytuje nas myśl o podzieleniu się ze światem naszymi osobliwymi fantazjami. Zakończyliśmy główny etap produkcji, ale jesteśmy przygotowani na dalszy rozwój we współpracy z graczami – komentuje Michał Jodłowiec.

Spółka jest w trakcje procesu dopuszczenia akcji do notowań na rynku NewConnect. Celem spółki jest debiut na warszawskiej giełdzie jeszcze w tym roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here