Naga MarketsASM Group: Walne Zgromadzenie kończy próby siłowego przejęcia władzy w spółce NWZ obyło się 31 maja na żądanie większościowych akcjonariuszy posiadających łącznie ponad 50 proc. akcji. Akcjonariusze ASM Group S.A. na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu podjęli decyzję o dochodzeniu roszczeń od byłego prezesa Adama Stańczaka. Jednocześnie podjęto uchwały ucinające wątpliwości wokół reprezentacji spółki.

Akcjonariusze ASM Group podczas NWZ podjęli decyzję o dochodzeniu roszczeń od byłego prezesa Adama Stańczaka

Zarząd Spółki podkreśla, że od początku zamieszania wywołanego przez pana Stańczaka, działania byłego prezesa były pozbawione podstaw prawnych i ukierunkowane na siłowe przejęcie władzy w spółce – komentuje Dorota Kenny, prezes zarządu ASM Group.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcjonariusze podjęli uchwałę w sprawie dochodzenia roszczeń od Adama Stańczaka, który zarządzał spółką do końca 2019 roku. Decyzja wiąże się głównie ze sposobem przeprowadzenia przez byłego prezesa inwestycji w Grupę Vertikom oraz wykorzystywania środków spółki na cele prywatne.

– Pan Stańczak dążył do zastopowania prac prowadzonych przez zarząd spółki mających na celu rozliczenie jego działań w okresie w którym pełnił on funkcje prezesa. Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zatwierdzono uchwały, na mocy których spółka będzie dochodzić swoich praw w zakresie rozliczenia pana Stańczaka za przeprowadzenie błędnej transakcji, która naraziła spółkę na straty finansowe oraz wykorzystywania środków spółki na cele prywatne. Zarząd podejmie także działania wobec pana Stańczaka, za wyrządzone przez niego szkody, w okresie, w którym dezinformował opinię publiczną w zakresie sprawowanych funkcji w spółce – mówi Dorota Kenny.

NWZ powołało także Radę Nadzorczą, która to potwierdziła skład Zarządu Grupy ASM, na czele z prezes Dorotą Kenny oraz panami Jackiem Pawlak oraz Andrzejem Nowak.

– Jestem przekonana, że Walne Zgromadzenie i decyzje większości akcjonariuszy kończą ten trudny dla spółki czas. W ASM Group S.A. funkcjonuje jeden prawidłowo powołany zarząd w składzie Dorota Kenny, Jacek Pawlak i Andrzej Nowak – mówi Dorota Kenny. – Priorytetem zarządu jest wspieranie działalności operacyjnej i rozwoju Grupy. Coraz bardziej stabilizująca się w Europie sytuacja związana z pandemią sprzyjać będą powrotowi ASM Group na ścieżkę wzrostu – dodaje Dorota Kenny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji biomed | akcje swig80 | cena ropy | ropa wti kurs | internetowy kurs funta | azoty akcje | ropa naftowa kurs |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here