Naga MarketsAustralian Securitires & Investments Commission (ASIC), odpowiedzialna za nadzór nad australijskim rynkiem instrumentów finansowych podjęła działania mające na celu powstrzymanie kilku proponowanych wstępnych ofert monet lub wydarzeń związanych z generowaniem tokenów (ICO) skierowanych do inwestorów detalicznych.


Głównymi problemami Initial Coin Offering (ICO), które zauważa regulator są:

  • stosowanie wprowadzających w błąd oświadczeń w materiałach handlowych i marketingowych;
  • prowadzenie nielegalnego, niezarejestrowanego programu inwestycyjnego (MIS);
  • nieposiadanie australijskiej licencji na usługi finansowe.

“Jeśli zbierasz pieniądze od społeczeństwa, masz ważne zobowiązania prawne. Liczy się istota prawna Twojej oferty, a nie to, co się ją nazywa. Nie należy po prostu zakładać, że korzystanie ze struktury ICO pozwala na ignorowanie kluczowych zabezpieczeń dla inwestującego społeczeństwa i zawsze należy zapewnić, że ujawnienie informacji o ofercie jest kompletne i dokładne” – podkreślił John Price, komisarz ASIC .

W pięciu innych odrębnych sprawach prowadzonych od kwietnia 2018 r. ASIC skutecznie działała, aby zapobiec pozyskiwaniu kapitału przez projekty organizujące ICO bez odpowiedniej ochrony inwestorów. Te ICO zostały wstrzymane, a niektóre z nich zostaną zrestrukturyzowane w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi wymogami prawnymi.

Ostrzeżenie dla inwestorów

Jak podkreślono w MoneySmart, ICO to wysoce spekulacyjne inwestycje, które w większości nie są regulowane, a chociaż istnieją prawdziwe przedsiębiorstwa wykorzystujące tę strukturę, wiele z nich okazało się oszustwami. ASIC sugeruje, aby inwestorzy zapoznali się z informacjami na temat MoneySmart przed podjęciem decyzji o inwestycji.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: PKP Cargo – dwunapędowa lokomotywa pociągnie kurs?
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 20.09.2018 EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here