Naga MarketsASIC otrzymała prawomocne orzeczenia Sądu Najwyższego Queensland przeciwko Danielowi Farook Ali, byłemu dyrektorowi DanFX Trade Pty Ltd (DanFX).

W 2017 r. ASIC wszczęła postępowanie w sprawie domniemania, że Ali za pośrednictwem DanFX, prowadził niezarejestrowany program inwestycyjny, w ramach którego pozyskano około 13 mln USD od ponad 200 inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W dniu 23 lipca 2018 r. Trybunał stwierdził, że:

  • Daniel Ali, DanFX oraz dwa przedsiębiorstwa powiązane prowadziły program finansowy w zarządzanie, który podlegał obowiązkowi rejestracji na mocy ustawy o spółkach, ale nie był w ten sposób autoryzowany
  • Ali naruszył ustawę o spółkach, ponieważ prowadził program bez posiadania australijskiej licencji usług finansowych
  • Naruszył ustawę o spółkach, zarządzając spółką DanFX i dwoma spółkami powiązanymi, mimo że został wykluczony z zarządzania spółkami z powodu wcześniejszego wyroku skazującego za oszustwo.

Sąd na stałe uniemożliwił nieuczciwemu traderowi zarządzanie korporacjami. Postępowanie wyjaśniające ASIC w sprawie jest nadal w toku.

W dniu 9 maja 2018 r. ASIC złożyła pomyślny wniosek o likwidację nieautoryzowanego programu inwestycyjnego, jak i spółek DanFX, DanFX Investment Holdings oraz D&S Ali Properties. ASIC na stałe zakazał również Aliemu świadczenia usług finansowych lub angażowania się w działalność kredytową w wyniku oskarżeń o oszustwa wniesionych przez dyrektora prokuratury w Queensland w 2012 roku. Ali został skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności, wyrok po pierwszych sześciu miesiącach ma zostać jednak zawieszony.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here