TMS


Australian Securitires & Investments Commission (ASIC), odpowiedzialna za nadzór nad australijskim rynkiem instrumentów finansowych opublikowała dzisiaj plan przygotowań do Brexitu. Do ostatecznego terminu rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską pozostało już bowiem zaledwie siedem tygodni a obie strony w dalszym ciągu nie doszły jeszcze do porozumienia. Wielka Brytania ma bowiem opuścić Unię Europejską 29 marca br. Oczekuje się, że nastąpi to bez względu na to, czy pomiędzy UK a UE zostanie zawarte porozumienie.


Mimo, że australisjki regulator ma nadzieje na osiągnięcie porozumienia i możliwie jak najlepsze rozwiązanie obecnej sytuacji, to przygotowuje się do najgorszego scenariusza.

Z dzisiejszego oświadczenia wynika, że w celu określenia i zaplanowania potencjalnych skutków związanych z Brexitem, ASIC monitoruje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z Financial Conduct Authority (FCA), Bank of England (BoE) i innymi australijskimi organami finansowymi.

– ASIC jest dobrze przygotowana do zarządzania skutkami wynikającymi ze scenariusza “no deal”. Ściśle współpracujemy z brytyjskimi organami nadzoru finansowego i naszym celem jest ograniczenie zakłóceń w australijskich usługach finansowych i na naszych rynkach” – komentował plany przygotowawcze komisarz ASIC, Sean Hughes.

W ramach swoich przygotowań ASIC zamierza wzmocnić swoje relacje z brytyjskimi organami nadzoru finansowego (FCA). Kiedy Wielka Brytania opuści wspólnotę, to właśnie FCA przejmie bowiem większą odpowiedzialność, funkcje i uprawnienia nadzorcze w odniesieniu do agencji ratingowych, benchmarków i repozytoriów transakcji. Obecnie są one zarządzane na szczeblu europejskim przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

Zobacz także: ESMA przygotowuje się do Brexitu. Nawiązuje współpracę z FCA i BoE

“ASIC i FCA zawrą nowe protokoły ustaleń (MoU) w sprawie repozytoriów transakcji i agencji ratingowych oraz zaktualizują nasz obecny MoU w sprawie alternatywnych funduszy inwestycyjnych. ASIC i BoE będą aktualizować uzgodnienia dotyczące wymiany informacji na temat instrumentów rozliczeniowych i rozrachunkowych” – stwierdzono w oświadczeniu.


Weź udział w największej imprezie inwestycyjnej w tej części Europy. Już teraz za darmo zarejestruj się na Invest Cuffs 2019 i dołącz do ponad 5 tysięcy traderów. Do zobaczenia w Krakowie już 22-23 marca!


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here