Naga Marketskangury o świciePierwsze oznaki, że zbliża się koniec możliwości korzystania z dużej dźwigni pod regulacją ASIC przez klientów z poza Australii pojawiły się w kwietniowej wypowiedzi komisarza ASIC p. Cathie Armour. Teram mamy potwierdzenie. Jeden z brokerów – XM, proponuje przeniesienie klientów z regulacji ASIC pod Belize. 


To koniec wysokiej dźwigni? Konta z licencją ASIC przestaną działać?

W swojej ostatniej wypowiedzi Armour z ASIC powiedziała: “ASIC obawia się, że niektórzy emitenci instrumentów pochodnych będących przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym, którzy posiadają licencje AFS (lub ich agenci) mogą wprowadzać do obrotu lub nakłaniać klientów z siedzibą w Chinach, Europie i innych jurysdykcjach do otwierania rachunków z australijskimi licencjobiorcami AFS na podstawie takiego postępowania, pozwolą uniknąć zagranicznych środków interwencyjnych.”

Komisarz Armour dodała także: “Licencjobiorcy AFS, którzy łamią prawo w jurysdykcjach zagranicznych lub wprowadzają w błąd inwestorów detalicznych w odniesieniu do ich usług, podważają integralność australijskiego systemu licencjonowania. ASIC nie będzie tolerować takiego postępowania”.

Sygnałem sugerującym idące zmiany była wiadomość z 22 sierpnia, kiedy pisaliśmy o tym, że ASIC wprowadzi między innymi zakaz sprzedaży opcji “binarnych”.

XM przenosi klientów pod regulacje

Z ogłoszenia wydanego przez XM wynika, że z powodu zmian regulatora z Australii przestanie on świadczyć usługi dla klientów przebywających poza granicami kraju. Dlatego też jeżeli posiadasz rachunek u brokera XM, czy innego pod licencją australijską (np. Admiral Markets, ICM) ta wiadomość dotyczy Ciebie. XM będzie przenosił takie rachunki pod licencję Belize.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here