Naga MarketsAustralian Securitires & Investments Commission (ASIC), odpowiedzialna za nadzór nad australijskim rynkiem instrumentów finansowych poinformowała 7 oraz 8 lutego o nałożeniu kar i zakazów handlowych na nieuczciwych traderów FX oraz opcji binarnych.


85 zarzutów wobec byłego pracownika Deutsche Bank

Andrew Donaldson, związany w przeszłości z trading deskiem opcji oraz kontraktów terminowych na waluty w Deutsche Banku usłyszał 85 zarzutów w związki z pośrednim lub bezpośrednim wykorzystywaniem pozycji zawodowej w celu zwiększenia przewagi rynkowej oraz potencjalnych zysków.

Jak twierdzi ASIC, pomiędzy lipcem 2013 oraz czerwcem 2014, Donaldson realizował fałszywe transakcje przepływy pieniężne w wewnętrznym systemie Deutsche Banku w zakresie produktów finansowych, w tym amerykańskich kontraktów terminowych na obligacje skarbu państwa. Dokonując błędnych wpisów w bazie instytucji zwiększał swoje zyski transakcji i czasowo rekompensował straty handlowe, które ponosił.

Fałszywe zapisy dotyczące transakcji były przeprowadzane przez Donaldsona w imieniu Deutsche Bank. Nigdy nie trafiały jednak na realny rynek, osoby postronne i podmioty trzecie nie ucierpiały więc w związku ze sprawą.

Dalsze postępowanie zostało odroczone do 10 kwietnia 2018 roku. Warto przypomnieć, że Donaldson stracił prawa do świadczenia usług finansowych już we wrześniu 2016 (również w związku z decyzją ASIC).

O nieuczciwych praktykach Donaldsona informowaliśmy już w 2014, kiedy został zwolniony przez Deutsche. Jego działania miały kosztować instytucję rzekomo $5 milionów.

Zobacz również: Australia chce wyższego bezpieczeństwa środków klientów FX/CFD do kwietnia 2018

Opcje binarne – dwóch inwestorów z dożywotnim zakazem świadczenia usług

Obok decyzji o przedstawieniu ex-traderowi Deutsche całego szeregu oskarżeń, ASIC poinformował również o nałożeniu dożywotnich zakazów handlowych na Janę Jaros oraz Jacksona Cappera. Wszystko w związku z wyrokiem z końcówki zeszłego roku (listopad 2017) kiedy ASIC uznał dwójkę winną świadczenia usług finansowych bez wymaganych licencji oraz przedkładania sfałszowanych dokumentów regulacyjnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here