Naga MarketsDo spółek zależnych SimFabric SA, notowanego na NewConnect wydawcy i producenta gier wideo z Grupy PlayWay, trafi 5,1 mln zł od ASI Gaming Investment Group. W ramach podpisanej umowy ASI zobowiązało się do nabycia 150 tys. akcji serii C MobileFabric oraz 150 tys. akcji serii B VRFabric. Cenę emisyjną ustalono na poziomie 17 zł za akcję. W wyniku transakcji do każdej ze spółek wpłynie kwota 2,55 mln zł.

Do spółek zależnych SimFabric SA trafi 5,1 mln zł od ASI Gaming Investment Group

Pieniądze mają zostać przelane na konta firm nie później niż 24 października br. Po dokonaniu płatności, spółki zależne SimFabric są zobligowane do dopełnienia wszelkich czynności niezbędnych do wyemitowania w formie subskrypcji prywatnej wskazanej w umowie liczby akcji.

– Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu dwóch nowych filarów naszej działalności, które realizujemy w nowych spółkach zależnych – MobileFabric i VRFabric. Działalność w segmencie gier mobilnych oraz dedykowanych technologii wirtualnej rzeczywistości jest dopełnieniem realizowanej przez nas strategii zrównoważonego rozwoju. Obie spółki mają olbrzymi potencjał, który już na wczesnym etapie ich funkcjonowania dostrzegają inwestorzy. Dziś podpisaliśmy umowę ze spółką ASI Gaming Investment Group, która zadeklarowała nabycie po 150 tys. akcji obu spółek, po cenie emisyjnej – 17 zł za akcję – informuje Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric SA.

W wyniku transakcji do MobileFabric i VRFabric trafi po 2,55 mln zł. Środki od ASI mają zostać przelane na konta firm nie później niż 24 października br. Po dokonaniu płatności, spółki zależne SimFabric są zobligowane do dopełnienia wszelkich czynności niezbędnych do wyemitowania w formie subskrypcji prywatnej wskazanej w umowie liczby akcji.

– Dzisiejsza umowa to ważny krok w rozwoju naszych spółek zależnych. Środki od inwestora z pewnością pomogą nam w realizacji przyjętych przez firmy zależne planów rozwoju i realizacji pierwszych projektów. Mobilki to najdynamiczniej rozwijający się segment gier. Jesteśmy gotowi, by dać fanom tego gatunku własne projekty, przygotowane w oparciu o ich upodobania i pragnienia – dodaje Julia Leszczyńska, prezes zarządu SimFabric oraz dwóch spółek zależnych – MobileFabric i VRFabric.

VRFabric nastawione jest na produkcje gier symulacyjnych. Spółka zajmie się także portingiem gier na urządzenia VR z portofolio SimFabric oraz innych studiów zewnętrznych. Pierwszym projektem VR-owym w portfolio spółki będzie Train Mechanic Simulator VR. Premiera gry planowana jest w drugim kwartale 2021 roku.

Wśród głównych filarów strategii zrównoważonego rozwoju SimFabric są także produkcja własnych nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier, świadczenie usług portowania w oparciu o umowy wydawnicze na projekty otrzymane od podmiotów zewnętrznych oraz działalność badawczo-rozwojowa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here