Naga MarketsAsbis – znowu z pozytywnymi prognozami wyników - zapiski giełdowego spekulantaDystrybutor sprzętu IT, spółka Asbis pokazała wczoraj prognozy wyników na cały rok. Prognozy są bardzo optymistyczne i zakładają wzrost zysku netto po opodatkowaniu do około 18-20 mln USD. W 2019 roku spółka zarobiła na czysto 15,2 mln USD. Przychody mają wzrosnąć do 2-2,2 mld USD wobec 1,9 mld USD przed rokiem. “Sytuacja na rynkach zaczęła się już normować, dlatego po bardzo gruntownej analizie postanowiliśmy, jak co roku, podzielić się z naszymi inwestorami informacjami, czego mogą oczekiwać od Asbis w tym roku, jeśli chodzi o wyniki finansowe.

  • Asbis publikuje mocne prognozy na 2020 rok
  • Na wykresie nowe maksima

Pomimo pełnego wyzwań roku Asbis radzi sobie bardzo dobrze. Korzystamy nie tylko z wiodących pozycji wypracowanych na naszych rynkach, ale też z olbrzymiego, 30-letniego doświadczenia, które potrafimy przekuć na nasz sukces” – dodano w komunikacie. Spółka już wcześniej sygnalizowała, że w okresie pandemii zauważa zwiększony popyt na sprzęt do nauki i pracy zdalnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
6,40 zł najbliższym celem z rekomendacji

Prognoza zakłada, że takie wyniki są realne do osiągnięcia pod warunkiem nie wystąpienia drugiej fali pandemii, która wiązałaby się z ponownym zamknięciem rynków. Wczoraj kurs sięgnął po nowe maksima, a dotychczas najwyższa rekomendacja wycenia spółkę na poziomie 6,40 zł.

asbis


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here