Naga Markets

Asbis zdecydował o wypłacie dywidendy zaliczkowej za 2022 r. ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, poinformował, że w dniu 2 listopada 2022 r. Rada Dyrektorów Spółki podjęła uchwałę o wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku Spółki za 2022 r. w wysokości 11 100 000 USD.

Asbis wypłaci dywidendę

Zaliczką objęte zostaną wszystkie akcje spółki, czyli 55.500.000 akcji, co oznacza wypłatę zaliczki na poczet dywidendy w wysokości 0,20 USD na akcję.

Dzień ustalenia prawa akcjonariuszy do zaliczki dywidendy został ustalony na 17 listopada 2022 r., natomiast dzień wypłaty zaliczki na 1 grudnia 2022 r.

„ASBIS już od kilku lat systematycznie wypłaca akcjonariuszom dywidendę dwa razy w roku. Kontynuujemy strategię dzielenia się sukcesem firmy z naszymi akcjonariuszami, dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na wypłatę dywidendy zaliczkowej naszym akcjonariuszom. Pomimo bardzo trudnego roku, sytuacja ASBIS jest bardzo stabilna, nasze wyniki finansowe są bardzo dobre, co pozwala nam na wypłatę. Obecnie jesteśmy w najbardziej intensywnym w naszej branży kwartale, kontynuujemy też działania na wzrostowych rynkach w Azji Centralnej. Z dużym optymizmem patrzymy więc na cały 2022 r.” – powiedział Serhei Kostevitch, Prezes Zarządu ASBISc Enterprises Plc.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułBiomed Lublin aktualizuje strategię. Spółka planuje szybszy wzrost
Następny artykułWykres dnia: Dow Jones w okolicach 200-dniowej średniej
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here