Naga MarketsAsbis z problemami powyżej 27,20 zł - zapiski giełdowego spekulantaDystrybutor sprzętu IT, spółka Asbis, pokazała raport sprzedażowy za miesiąc sierpień. W tym miesiącu przychody sięgnęły ok. 243 mln USD wobec 206 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 18%, wynika ze wstępnych szacunków. Mimo, że nie jest to zazwyczaj najlepszy miesiąc w branży, spółka podtrzymuje wysokie tempo wzrostu przychodów. „Sierpień to z reguły jest jeszcze miesiąc spowolnienia wakacyjnego w naszej branży, jednak w tym roku sprzedaż była bardzo wysoka – był to drugi, po marcu, najlepszy miesiąc pod względem przychodów w tym roku.

Wypracowaliśmy solidny 18-proc. wzrost przychodów, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni i który jest zgodny z naszymi planami. Nadchodzące miesiące będą dla nas szczególnie ważne, ponieważ wkraczamy w najbardziej intensywny i pracowity dla naszej branży okres. Jesteśmy do niego bardzo dobrze przygotowani i z niecierpliwością na niego czekamy” – powiedział członek zarządu oraz dyrektor ds. relacji inwestorskich i ryzyka Costas Tziamalis. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej spółka podała, że oczekuje bardzo dobrych wyników w III i IV kwartale 2021 r. i nie wyklucza przekroczenia podwyższonej prognozy finansowej.Bez silnej reakcji podaży

Na wykresie mamy problem z trwałym utrzymaniem się kursu powyżej 27,20 zł. Nie pojawia się jednak znacząca reakcja sprzedażowa. Możliwe, że w ramach korekty kurs kolejny raz cofnie się w rejon wsparcia przy 24 zł.

asbis


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here