Naga MarketsAsbis z pozytywnymi wynikami i próbą zakończenia korekty - zapiski giełdowego spekulantaJeden z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej, spółka Asbis, odnotowała wczoraj całkiem udaną sesję. Powodem było opublikowanie szacunkowych wyników sprzedaży za miesiąc maj. W tym miesiącu Asbis wypracował około 121 mln USD przychodów wobec 117 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o ok. 4%. “Asbis udowadnia, że dzięki olbrzymiemu doświadczeniu oraz umiejętności szybkiej adaptacji do panujących warunków jest dobrze przygotowany do trudnych sytuacji. Dlatego wypracowujemy dobre wyniki, nawet w okresie tak trudnym dla całego świata, jak obecnie” – podano w komunikacie.

  • Asbis pozytywnie zaskakuje wynikami za maj
  • Coraz większa szansa na całoroczny wzrost przychodów
  • Na wykresie próba zakończenia korekty

Spółka już wcześniej komunikowała zwiększony popyt m.in. na sprzęt potrzebny do pracy zdalnej. Spółka zanotowała spadek przychodów w kwietniu, jednak mniejszy niż się spodziewała. Szybkie odbicie przychodów już w maju sugeruje, że mogą sprawdzić się zapowiedzi prezesa spółki, że całoroczny spadek przychodów rok do roku, wcale nie jest przesądzony.

Próba zakończenia korekty

Spółka od dłuższego czasu potrafi pozytywnie zaskakiwać swoimi wynikami. Na wykresie mamy próbę przełamania linii korekty. Pojawia się więc pierwsza szansa na zakończenie okresu korekty. Głównym celem strony kupującej powinny być okolice 4 zł czyli tegoroczne maksima.

asbis


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here