Naga MarketsASBIS z mocną przeceną przed wynikami. Kurs spółki spadł poniżej 26 złW trakcie dzisiejszych notowań ASBIS pogłębia spadki, które pojawiły się na kursie spółki przed zamknięciem wczorajszej sesji. Początkowo spółka wyraźnie zyskiwała w oczekiwaniu na wyniki, sięgając nawet 28 zł za walor, jednak finalnie kurs spółki zaliczył spore tąpnięcie i obecna wycena spadła poniżej 26 zł za akcję.

ASBIS traci 1,15%

W trakcie dzisiejszej sesji ASBIS notuje wyraźny spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie 1,15%, co oznacza spadek o 0,30 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło 26,20 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 25,90 zł.Już juro spółka zaprezentuje inwestorom swoje wyniki za 1 półrocze 2021. Początkowo akcje spółki bardzo dynamicznie zyskiwały w poniedziałek (blisko 4,5% wzrostów) oraz we wtorek (ponad 2% wzrostów) zbliżając się do 28 zł za walor, jednak finalnie wczorajsza sesja zakończyła się sporym spadkiem.

ASBIS z mocną przeceną przed wynikami. Kurs spółki spadł poniżej 26 zł
Notowania ASBIS dnia 11.08.2021. Źródło: Comparic.pl

Początek sierpnia przyniósł impuls wzrostowy na walorach Asbisu. Kurs znalazł się już na nowych szczytach, przebijając maksima z maja 2021. Strefa w okolicy 27 PLN, czyli poprzednie maksima, może stanowić pierwszą linię obrony w przypadku zmiany kierunku. Wskaźnik RSI zbliża się do poziomu 80, choć wolumen pozostaje relatywnie niski z uwagi na sezon wakacyjny. – wskazuje Dom Maklerski XTB.

Oczekiwanie na wyniki

Notowane obecnie spadki mają miejsce w oczekiwaniu na wyniki, jakie zaprezentuje spółka za 1 półrocze. Prezentacja raportu ma mieć miejsce już w ten czwartek (12 Sierpnia). Na godzinę 9:30 zaplanowano z kolei konferencję wynikową z udziałem zarządu.

Warto wspomnieć, że tego samego dnia swoje raporty półroczne zaprezentują również PKO BP i LOTOS. Szczególnie pierwsza spółka może sporo namieszać na rynku w przypadku skrajnie dobrego lub złego wyniku.

– W ubiegłym tygodniu Costas Tziamalis, dyrektor Asbisu, przekazał PAP Biznes, że spółka poczeka z ewentualną decyzją o podwyższeniu prognoz co najmniej do wyników sprzedażowych za lipiec, a wstępne dane dotyczące przychodów pojawiały się w przeszłości w okolicach 20. dnia kolejnego miesiąca. W obliczu mocnej sprzedaży podwyższenie prognoz jest zatem jednym ze scenariuszy. W wywiadzie Tziamalis wskazał, że dobre wyniki sprzedaży w lipcu są kontynuowane, a także podkreślił, iż Q2 2021 był dla grupy bardzo satysfakcjonujący, zarówno pod względem przychodów, jak i rentowności. Tym samym czwartkowy raport i konferencja wynikowa mogą być bardzo ciekawe. – wskazuje XTB.

Zobacz również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurocash cena akcji | funt | lpp akcje | zagraniczni brokerzy forex | cena akcji echo investment | kurs eur | biomed gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here