Naga MarketsASBIS z kolejną sesją wzrostową. Spółka rośnie o ponad 2% w oczekiwaniu na wyniki!W trakcie dzisiejszych notowań ASBIS notuje kolejną mocną sesję wzrostową w oczekiwaniu na czwartkowy raport półroczny. Obecnie spółka zyskuje 2,21%, a w trakcie wczorajszej sesji wzrosty wyniosły blisko 4,5%. Obecna wycena akcji zbliża się do poziomu 28 zł za walor. Warto dodać, że poza ASBIS w najbliższy czwartek (12 Sierpnia) swoje wyniki przedstawi również m.in. PKO BP i LOTOS.

Kolejna mocna sesja ASBIS

W trakcie dzisiejszej sesji ASBIS notuje mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 2,21%, co oznacza wzrost o 0,60 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 27,20 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 27,80 zł.Warto przy tym dodać, że jest to kolejny dzień mocnych wzrostów w oczekiwaniu na wyniki. Podczas wczorajszej (poniedziałkowej) sesji spółka zyskała blisko 4,50%, notując wzrost swojej wyceny z poziomu 26 zł (piątkowe zamknięcie) do 27,20 zł. Zasadniczo od początku sierpnia walory zyskały ponad 20%, wspinając się na nowe szczyty.

ASBIS z kolejną sesją wzrostową. Spółka rośnie o ponad 2% w oczekiwaniu na wyniki!
Notowania spółki Asbis dnia 10.08.2021. Źródło: Comparic.pl

Początek sierpnia przyniósł impuls wzrostowy na walorach Asbisu. Kurs znalazł się już na nowych szczytach, przebijając maksima z maja 2021. Strefa w okolicy 27 PLN, czyli poprzednie maksima, może stanowić pierwszą linię obrony w przypadku zmiany kierunku. Wskaźnik RSI zbliża się do poziomu 80, choć wolumen pozostaje relatywnie niski z uwagi na sezon wakacyjny. – wskazuje Dom Maklerski XTB.

Oczekiwanie na wyniki

Notowane obecnie wzrosty mają miejsce w oczekiwaniu na wyniki, jakie zaprezentuje spółka za 1 półrocze. Prezentacja raportu ma mieć miejsce już w ten czwartek (12 Sierpnia). Na godzinę 9:30 zaplanowano z kolei konferencję wynikową z udziałem zarządu.

Warto wspomnieć, że tego samego dnia swoje raporty półroczne zaprezentują również LOTOS i PKO BP. Szczególnie ostatnia spółka może sporo namieszać na rynku w przypadku skrajnie dobrego lub złego wyniku.

– W ubiegłym tygodniu Costas Tziamalis, dyrektor Asbisu, przekazał PAP Biznes, że spółka poczeka z ewentualną decyzją o podwyższeniu prognoz co najmniej do wyników sprzedażowych za lipiec, a wstępne dane dotyczące przychodów pojawiały się w przeszłości w okolicach 20. dnia kolejnego miesiąca. W obliczu mocnej sprzedaży podwyższenie prognoz jest zatem jednym ze scenariuszy. W wywiadzie Tziamalis wskazał, że dobre wyniki sprzedaży w lipcu są kontynuowane, a także podkreślił, iż Q2 2021 był dla grupy bardzo satysfakcjonujący, zarówno pod względem przychodów, jak i rentowności. Tym samym czwartkowy raport i konferencja wynikowa mogą być bardzo ciekawe. – wskazuje XTB.

Zobacz również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurocash cena akcji | funt | lpp akcje | zagraniczni brokerzy forex | cena akcji echo investment | kurs eur | biomed gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here