Naga MarketsSiedziba AsbisAsbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Spółka wypracowała, według wstępnych danych, skonsolidowane przychody na poziomie ok. 117 mln USD w maju br. wobec 161 mln USD w maju 2018 roku.

“Przychody wypracowane w maju 2019 r. są wyższe od przychodów wypracowanych w kwietniu 2019 r. o 19% i są zgodne z oczekiwaniami firmy” – napisano w komunikacie.

“Przychody w maju były wyższe od przychodów w kwietniu tego roku, i co najważniejsze, oba miesiące przebiegły zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Obecnie koncentrujemy się na rozszerzeniu naszego portfolio produktowego, szczególnie portfolio produktów wchodzących w skład naszych marek własnych. Niedawno zakończyliśmy prace nad przygotowaniem pierwszej na świecie intuicyjnej klawiatury Prestigio Click&Touch, która łączy w sobie właściwości klasycznej klawiatury, touchpad’a i myszki komputerowej. Dzięki wbudowanym w klawisze czujnikom zapewnia automatyczne i płynne przejście między trybami pisania i sterowania kursorem, bez zmiany położenia dłoni. Produkt ten wejdzie do produkcji w lipcu tego roku, do sprzedaży trafi ona pod koniec sierpnia. Prestigio Click&Touch będzie w pierwszej kolejności sprzedawane w krajach WNP i krajach bałtyckich – Białorusi, Rosji, Litwie, Ukrainie, Kazachstanie, Estonii i Łotwie. Do Polski ma trafić w IV kwartale tego roku” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący Rady Dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki rosną w piątek o niemal 0,5% jednak przy bardzo niskich obrotach. Całkiem udanie za to skończył się poprzedni tydzień, w którym mieliśmy kilkunastoprocentowe odbicie. Na wykresie tygodniowym pojawiła się formacja objęcia hossy, która wcześniej kilka razy była początkiem ruchu wzrostowego (niebieskie strzałki). Technika wskazuje, że reakcja popytu ma miejsce na wsparciu opartym o wcześniejsze dołki. Na razie trwa walka o jego utrzymanie i kolejne sesje pokażą czy dojdzie do mocniejszego odbicia.

asbis
źródło xStation 5

Czytaj także: CD Projekt – pozytywne wieści z targów E3tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here