Naga MarketsAsbis wypłaci zaliczkę. Kurs w kierunku 9,60 zł? - zapiski giełdowego spekulantaNotowania dystrybutora sprzętu IT cały czas utrzymują się przy tegorocznych maksimach. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż okres pandemii zwiększył zainteresowanie akcjami firmy. W czasie, gdy wiele spółek ma problemy, Asbis rośnie w jeszcze szybszym tempie. Wczoraj spółka poinformowała, że zamierza wypłacić w grudniu zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za 2020 rok, w wysokości 5,55 mln USD. Daje to 0,10 USD dywidendy na akcję. Warto dodać, że spółka od kilku lat prowadzi bardzo hojną politykę dywidendową i może sobie na nią pozwolić z uwagi na rewelacyjne wyniki.

  • Asbis znowu pokazuje rewelacyjne wyniki i zapowiada wysoką dywidendę
  • Najnowsza wycena to 9,60 zł

Zdaniem firmy, ten rok pod tym względem będzie rekordowo udany. Spółka niedawno podwyższyła całoroczne prognozy i obecnie szacuje, że zysk netto sięgnie 23-25 mln USD. Są to prognozy o 5 mln USD wyższe niż poprzednie i jak najbardziej realne do realizacji po III kwartale. Spółka odnotowuje co miesiąc rekordowo wysokie przychody, z dynamiką przekraczającą 30% wzrostu przychodów.

Te artykuły również Cię zainteresują

W kierunku 9,60 zł?

Pandemia spowodowała zwiększone zainteresowanie sprzętem do nauki i pracy zdalnej, a w końcówce roku przychody powinna podkręcać sprzedaż iPhone 12, który już cieszy się ogromnym zainteresowaniem odbiorców. Dzień ustalenia prawa akcjonariuszy do zaliczki dywidendy został ustalony na 7 grudnia, natomiast dzień wypłaty zaliczki na 17 grudnia. Według najnowszej rekomendacji DM BOŚ, spółkę wyceniono na 9,60 zł. Obecnie notowania zmierzają na szczyt z 2013 roku powyżej 8 zł.

asbis

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here