Naga MarketsSiedziba AsbisRada dyrektorów Asbisc Enterprises podjęła decyzję o zarekomendowaniu zbliżającemu się zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy wypłatę dywidendy w wysokości 0,075 USD na akcję, podała spółka. Oznacza to wypłatę kolejnych 4 162 500 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2019 rok.

“19 grudnia 2019 r. spółka wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę na poczet dywidendy z zysku netto za 2019 r. w wysokości 0,06 USD na akcję, co dało kwotę 3 330 000 USD. W przypadku akceptacji dzisiejszej rekomendacji rady dyrektorów Asbisc Enterprises przez ZWZA, całościowa dywidenda z zysku za 2019 r. może wynieść 0,135 USD na akcję, co oznaczało będzie całkowitą wypłatę w wysokości 7 492 500 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2019 r.” – czytamy w komunikacie.

W 2019 roku Asbis wypracował przychody na poziomie ponad 1,9 mld USD oraz zysk netto w wysokości 15,2 mln USD.

“Asbis praktycznie każdego roku dzielił się zyskiem z akcjonariuszami. Uważamy, że jest to docenienie ich zaangażowania w spółkę. Rok 2019 był bardzo zyskowny dla Asbis, dlatego zarekomendowaliśmy wypłatę finalnej dywidendy w wysokości 0,075 USD na akcję, co łącznie z wypłaconą w grudniu ubiegłego roku zaliczką na poczet dywidendy wyniesie 0,135 USD na akcję. W przypadku zatwierdzenia tej rekomendacji, będzie to najwyższa dywidenda wypłacona przez Asbis do tej pory” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Aabisc Enterprises Plc Siergiej Kostevitch, cytowany w komunikacie.

“Obecny rok zaczął się dla nas bardzo dobrze. Naszym atutem jest duża elastyczność w podejmowaniu szybkich działań, co niejednokrotnie sprawdzaliśmy trudnych sytuacjach. Ważne jest dla nas to, że działamy w bardzo perspektywicznym sektorze, ponieważ żyjemy obecnie w erze informacji, w której zapotrzebowanie na sprzęt i oprogramowanie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Codziennie bardzo wnikliwie obserwujemy jednak sytuację na światowych rynkach i będziemy komunikować się z rynkiem i naszymi akcjonariuszami, gdy tylko zauważymy jakiekolwiek zmiany” – dodał Kostevitch.

Źródło: ISBNews


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Sytuacja na wykresie:

Spółka zyskuje około 2,5%. Małym problemem mogą być słabnące obroty, cały czas trwa jednak walka o powrót ponad kluczową strefę okolic 3 zł. Warto mieć na uwadze, bardzo solidne fundamenty spółki, który od dłuższego czasu notuje coraz lepsze wyniki.

asbis

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here