Naga MarketsAsbis z 12% wzrostem przychodów w październiku  Zaczyna się najważniejszy okres w roku dla firmyDystrybutor sprzętu IT, spółka Asbis poinformował wczoraj o szacunkowych wynikach za październik. W tym miesiącu Asbis wypracował ok. 221 mln USD skonsolidowanych przychodów wobec 197 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o ok. 12% r/r. Pozytywny trend w wynikach utrzymuje się od dłuższego czasu i w kolejnym miesiącu mamy dodatnią dynamikę wzrostu przychodów. Spółka wyraziła zadowolenia z wyników, jednocześnie przyznając, że zaczyna się kluczowy okres przedświąteczny, w którym firma liczy na jeszcze lepsze wyniki. Mimo pandemii, cały rok wypadnie bardzo okazale, a spółka ma tradycję wypłaty wysokich dywidend.

  • Asbis z 12% wzrostem przychodów w październiku
  • Zaczyna się najważniejszy okres w roku dla firmy

Już w grudniu wypłaci zaliczkę z zysków za 2020 rok. Warto przypomnieć, że w samym trzecim kwartale, spółka miała 10,42 mln USD skonsolidowanego zysku wobec 4,6 mln USD zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 16,47 mln USD wobec 9,31 mln USD zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 17,68 mln USD wobec 10,45 mln USD rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 619,68 mln USD wobec 462,67 mln USD rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
8,20 zł kolejnym celem

W najnowszym raporcie podtrzymano także podwyższone prognozy całoroczne czyli około 2-2,2 mld USD przychodów i ok. 23-25 mln USD zysku netto. Na wykresie nadal obserwujemy spory popyt na akcje i wydaje się, że najbliższym celem może być maksimum z 2013 roku czyli 8,20 zł.

asbis


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here