Naga MarketsASBIS w dół o ponad 5%. Wyniki za wrzesień rozczarowały inwestorów?W trakcie dzisiejszej sesji ASBIS notuje bardzo mocne spadki swojej wyceny, co jest pochodną m.in. szacunkowych wyników sprzedażowych za wrzesień 2021. Jak informuje spółka, sprzedaż wzrosła o 5% względem września 2020, co oznacza wynik w wysokości ok. 244 mln USD.

ASBIS w dół o ponad 5%

W trakcie czwartkowych notowań Asbis notuje wyraźny spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie aż 5,13%, co oznacza spadek o 1,35 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 26,30 zł. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc spółkę na równo 24,95 zł.Tłem do negatywnego sentymentu na akcjach w trakcie dzisiejszy notowań są szacunkowe wyniki miesięczne za wrzesień 2021. Warto jednak wskazać, że pomimo dzisiejszego spadku akcje spółki dalej notowane są na bardzo wysokich poziomach.

ASBIS w dół o ponad 5%. Wyniki za wrzesień rozczarowały inwestorów?
Notowania ASBIS w latach 2020-2021. Źródło: Stooq.pl

Jeszcze przed covidem inwestorzy wyceniali spółkę na skromne 4 zł za walor, a końcem października 2020 wycena ASBIS oscylowała w okolicach 3,40 zł za walor. Od tego momentu widoczne jest jednak mocne ożywienie, które pozwoliło spółce wybić się powyżej 25 zł za akcję, tak więc de facto 7-krotnie wyżej niż w rok temu.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Szacunkowa sprzedaż za wrzesień

– Rada Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc w związku ze swoją decyzją o publikacji informacji o miesięcznych szacunkowych skonsolidowanych przychodach, ogłoszonej raportem bieżącym nr 4/2017, niniejszym informuje, że: szacunkowe skonsolidowane przychody za wrzesień 2021 r. wyniosły ok. 244 mln USD i były o ok. 5% wyższe od przychodów wypracowanych we wrześniu 2020 r. (231 mln USD). – informuje spółka w komunikacie 25/2021.

– Wrzesień 2020 roku był jednym z najmocniejszych miesięcy pod względem sprzedaży w ubiegłym roku. Pomimo tego wypracowaliśmy wyższe przychody we wrześniu 2021 r., co z uwagi na okoliczności, takie jak ogólna niestabilna sytuacja związana z pandemią, niedobory produktów na rynku oraz wzrost cen, uważamy za duży sukces. Nasza rentowność nie spada, ponieważ mamy bardzo dobre portfolio produktów oraz dominującą pozycję rynkową na wielu naszych rynkach. Obserwowane obecnie niedobory nie wpływają negatywnie na nasze wyniki, które we wrześniu po raz kolejny przekroczyły nasze oczekiwania. Jesteśmy już w IV kwartale, który jest najlepszy dla naszej branży i jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego poziomu przychodów. – powiedział Costas Tziamalis, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich i Ryzyka ASBISc Enterprises Plc.

– Produktami, które zanotowały najwyższe wzrosty sprzedaży we wrześniu 2021 r. były procesory, akcesoria oraz smartfony. Smartfony wydają się być najbardziej obecnie poszukiwane, zwłaszcza po wprowadzeniu na rynek nowej serii telefonów przez światowego lidera, firmę Apple, którego jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na 11 naszych rynkach. – dodał także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pkn orlen | lotos notowania | indeks dow jones | kurs akcji oncoarendi | dolar nowozelandzki euro | akcje amrest | ten square games kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here