Naga MarketsAsbis: Utrzymanie marży brutto powyżej 6% w br. jest prawdopodobneUtrzymanie przez Asbis marży brutto powyżej 6% w roku bieżącym jest prawdopodobne, a spółka spodziewa się uzyskania dobrych wyników w II kw. br., jak również w II połowie roku, poinformował dyrektor finansowy Marios Christou.

Asbis liczy, ze utrzyma marżę brutto powyżej 6%

“Będziemy walczyć o to, by utrzymać marżę brutto powyżej 6% w tym roku i w naszej ocenie jest to w zasięgu ręki” – powiedział Christou podczas videokonfrencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Marża zysku brutto na sprzedaży w I kw. 2021 wzrosła do 6,43% z 5,08% w I kw. 2020 r.

“Nie odnotowaliśmy szczególnych podwyżek cen, a poprawa marży ze sprzedaży brutto to chyba głównie efekt lepszej struktury naszej sprzedaży z rosnącym udziałem biznesu wysokomarżowego, a działamy w tym obszarze intensywnie” – wyjaśnił Christou.

Zaznaczył, że poziom marży rośnie już od 5 kwartałów i jest to stały wzrost.

“Poziom jest rzeczywiście wyższy niż się spodziewaliśmy i nie jest to efekt jednorazowych zdarzeń, baniek – jest to stały trend” – dodał.

Ocenił, że wykonanie finansowe w ciągu 4 miesięcy tego roku było bardzo dobre, co nie oznacza, że spółka zamierza rewidować prognozy finansowe na ten rok.

“Spodziewaliśmy się, że I kw. będzie mocny i spodziewamy się również dobrych wyników w II kw, ale i w drugiej połowie roku. Pamiętając, że II połowa zeszłego roku była szczególnie korzystna, nie możemy spodziewać się jej powtórzenia tej samej dynamiki. W tej chwili nie mamy planów korekty planów finansowych na ten rok, nie widzimy takiej potrzeby, mimo że I kw. był bardzo mocny i 4 miesiące tego roku były bardzo dobre, to nie chcemy w tej chwili zmieniać naszej prognozy. Taka zmiana – korekta w górę lub w dół – mogłaby nastąpić, ale dopiero po ogłoszeniu wyników II kwartału” – powiedział dyrektor finansowy.

invest

W przypadku planów akwizycyjnych spółka analizuje nowe możliwości w różnych krajach.

“Mamy oczy otwarte, jeśli chodzi o nowe przejęcia. Rozglądamy się za nowymi możliwościami inwestycyjnymi np. w krajach, gdzie nie ma naszych konkretnych produktów w naszym portfolio. Patrzymy na spółki do przejęcia, takie, które mają mocną pozycję w poszczególnych segmentach” – powiedział Christou.

Wskazał, że spółka zwraca uwagę na możliwość wypracowania dobrej wartości i na takich rynkach oraz w takich segmentach, gdzie będzie to dla niej opłacalne.

“Mogę powiedzieć, że są na tej liście [do akwizycji] znajdują się podmioty z wielu rożnych krajach, więc nie jeden wybrany rynek, ale jest za wcześnie żeby mówić o jakiejś konkretnej ocenie” – podsumował Christou.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here