Naga MarketsAsbis rozmawia nt. akwizycji, nie wyklucza pod tym względem żadnego rynkuWarszawa, 04.11.2021 (ISBnews) – Asbis nie wyklucza przeprowadzenia akwizycji na żadnym z rynków, na których prowadzi działalność, poinformował członek rady dyrektorów Costas Tziamalis.

“Cały czas analizujemy rynek pod kątem przeprowadzenia ewentualnej akwizycji i prowadzimy szereg rozmów. Na chwilę obecną jeszcze nie możemy poinformować o szczegółach. Patrzymy na naszą działalność we wszystkich krajach, jaka jest nasza pozycja w poszczególnych segmentach i co nam ewentualnie może brakować. Bierzemy pod uwagę wszelkie możliwości” – powiedział Tziamalis podczas konferencji.Dodał, że sytuacja finansowa spółki jest bardzo dobra i stać ją na zrealizowanie nawet znaczącej akwizycji.

“Z pewnością gotówka, która jest na naszym bilansie zostanie tak spożytkowana, aby przełożyło się to na jeszcze lepsze wyniki finansowe” – podkreślił Tziamalis.

W I-III kw. 2021 r. spółka miała 48,41 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 15,15 mln USD zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 2 129,99 mln USD w porównaniu z 1 500,03 mln USD rok wcześniej.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody spółki sięgnęły 2 366,44 mln USD w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 index | euro notowania | notowania allegro | bank handlowy akcje | dzisiejszy kurs funta | cfd jak grać | kurs akcji alior |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here