Naga MarketsASBIS publikuje wyniki za maj. Kurs spółki spada o ponad 4,5%!ASBIS, mająca swoją siedzibę na Cyprze spółka zajmująca się dystrybucją sprzętu IT, poinformowała o swoich wstępnych wynikach finansowych za maj. Przychody ze sprzedaży wyniosły ok. 211 mln USD, co oznacza wzrost o 74% względem analogicznego okresu w 2020. Pomimo tego spółka wyraźnie traci w trakcie poniedziałkowego otwarcia.

Przychody rosną o 74%

ASBIS to międzynarodowa grupa korporacyjna zajmująca się dystrybucją produktów IT na wschodzących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, z siedzibą główną w Cypryjskim mieście Limassol. Spółka znana jest z tego, że w ostatnich miesiącach jej kurs mocno wystrzelił, czego efektem jest wzrost z okolic 8 zł początkiem roku do nawet 24 zł obecnie.Spółka jest znaczącym beneficjentem zmian jakie miały miejsce w ostatnim roku. Konieczność zakupu sprzętu elektronicznego, tak aby móc prowadzić życie w wersji online napędza sprzedaż spółki, co odbija się na wynikach i giełdowej wycenie.

Pomimo powolnego powrotu do normalności wyniki prezentowane przez spółkę cały czas notują wzrosty względem lat ubiegłych. 1 kwartał 2021 była dla Asbis zdecydowanie lepszy niż analogiczny okres roku ubiegłego, choć wynik z 4 kwartału 2020 nie został pobity.

– Szacunkowe skonsolidowane przychody za maj 2021 r. wyniosły ok. 211 mln USD i były o ok. 74% wyższe od przychodów wypracowanych w maju 2020 r. (121 mln USD.) – czytamy w komunikacie EPSI.

Patrząc na przyrosty względem analogicznego okresu roku ubiegłego widać zdecydowany, mocny wzrost. Jednocześnie wskazać należy, że szacunkowa wartość przychodów za kwiecień wyniosła ok. 230 mln USD, tak więc miesiąc do miesiąca widoczny jest spadek.

Mocny spadek kursu

Zaprezentowane wyniki na pierwszy rzut oka wydawać mogą się pozytywne, jednak inaczej widzą to inwestorzy. Pomimo blisko 75% wzrostu względem maja 2020 spółka od początku notowań znajduje się pod kreską.

ASBIS publikuje wyniki za maj. Kurs spółki spada o ponad 4,5%!
Notowania spółki ASBIS dnia 21.06.2021. Źródło: Comparic.pl

Kurs na otwarciu wyniósł 23,15 zł (poprzednia cena zamknięcia to 23,00 zł), jednak już 20 minut później jego wartość obsunęła się do 21,80 zł. Po tym nastąpiło co prawda pewne odreagowanie do 22,35 zł, jednak obecnie kurs ponownie zniżkuje, co przekłada się na spadek o 4,57% i dokładną wycenę w wysokości 21,95 zł za akcję.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy brent | co oznacza blik | mrc kurs | bitcoins | akcje wirtualna polska | azoty kurs | RSI |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here