Naga MarketsAsbis: Przychody wzrosły wstępnie o ok. 49% r/r do ok. 302 mln USD w listopadzieAsbis Enterprises Plc wypracował w listopadzie 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 302 mln USD wobec 202 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 49%, podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

Asbis z historycznymi wynikami

“Listopad tego roku był pierwszym miesiącem w historii Asbis, w którym przychody spółki przekroczyły próg 300 mln USD. Zarząd jest niezwykle zadowolony z tego wyniku. Cała końcówka tego roku wygląda bardzo dobrze. Asbis spełnił oczekiwania rynku i dostarczył to, co zostało obiecane. Mogę śmiało powiedzieć, że nasza podniesiona prognoza na 2020 rok jest dość ostrożna. Produktami, które były największymi czynnikami wzrostu naszych przychodów w listopadzie były smartfony oraz akcesoria, takie jak AirPods, które zanotowały wzrost ponad 100-procenowy w porównaniu do listopada 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oprócz tego w grupie najlepiej sprzedających się produktów były procesory i inne akcesoria. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami jednym z czynników sukcesu naszej sprzedaży jest obecnie najnowszy model iPhone’a, który został bardzo dobrze przyjęty na rynkach, na których jesteśmy jego głównym dystrybutorem” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Aabisc Enterprises Plc Siergiej Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,91 mld USD w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here