Naga MarketsSiedziba AsbisAsbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,07 mld USD w 2018 r.

Asbisc Enterprises wypracował według wstępnych danych skonsolidowane przychody na poziomie ok. 153 mln USD w czerwcu br. wobec 179 mln USD w czerwcu 2018 r. (spadek o ok. 15%), podała spółka.

“Szacunkowe przychody wypracowane w czerwcu 2019 r. są wyższe od przychodów wypracowanych w maju 2019 r. o 31%, kiedy to wyniosły ok. 117 mln USD. Przychody Asbis są zgodne z oczekiwaniami firmy” – czytamy w komunikacie.

“Pomimo tego, że koncentrujemy się obecnie na marżach, maj był bardzo dobrym miesiącem pod względem przychodów. Wpływ na naszą działalność ma m.in. rozszerzenie naszego portfolio produktowego oraz wzmocnienie kompetencji Asbis w sektorach, które są perspektywiczne, czyli ozwiązaniach i usługach IT dla klienta korporacyjnego. Dlatego zdecydowaliśmy się na ciekawą akwizycję na rynku białoruskim – przejęliśmy za 574 tysięcy USD spółkę Avectis, która ma bardzo duże doświadczenie w tym sektorze. Od 25 lat z powodzeniem budowała swoją pozycję na rynku, a jej partnerami są największe globalne firmy IT. Ma też bardzo ciekawe portfolio klientów. Jestem przekonany, że spółka ta będzie bardzo dużym wsparciem naszej grupy” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbisc Enterprises Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Źródło: ISBnews

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Po wcześniejszych informacjach o przejęciu na Białorusi oraz skupie akcji własnych, kurs mocno ruszył do góry. Spoglądając na wykres dzienny, wydaje się, że cena powinna rosnąć przynajmniej do najbliższego oporu w rejonie 2,60 zł.

asbis
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen wybijają ważny poziom. Spółka z nową, wyższą rekomendacjąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here