Naga Markets
Siedziba AsbisAsbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,07 mld USD w 2018 r.

Asbisc Enterprises wypracował według wstępnych danych skonsolidowane przychody na poziomie ok. 153 mln USD w czerwcu br. wobec 179 mln USD w czerwcu 2018 r. (spadek o ok. 15%), podała spółka.

“Szacunkowe przychody wypracowane w czerwcu 2019 r. są wyższe od przychodów wypracowanych w maju 2019 r. o 31%, kiedy to wyniosły ok. 117 mln USD. Przychody Asbis są zgodne z oczekiwaniami firmy” – czytamy w komunikacie.

“Pomimo tego, że koncentrujemy się obecnie na marżach, maj był bardzo dobrym miesiącem pod względem przychodów. Wpływ na naszą działalność ma m.in. rozszerzenie naszego portfolio produktowego oraz wzmocnienie kompetencji Asbis w sektorach, które są perspektywiczne, czyli ozwiązaniach i usługach IT dla klienta korporacyjnego. Dlatego zdecydowaliśmy się na ciekawą akwizycję na rynku białoruskim – przejęliśmy za 574 tysięcy USD spółkę Avectis, która ma bardzo duże doświadczenie w tym sektorze. Od 25 lat z powodzeniem budowała swoją pozycję na rynku, a jej partnerami są największe globalne firmy IT. Ma też bardzo ciekawe portfolio klientów. Jestem przekonany, że spółka ta będzie bardzo dużym wsparciem naszej grupy” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbisc Enterprises Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Źródło: ISBnews


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Sytuacja na wykresie:

Po wcześniejszych informacjach o przejęciu na Białorusi oraz skupie akcji własnych, kurs mocno ruszył do góry. Spoglądając na wykres dzienny, wydaje się, że cena powinna rosnąć przynajmniej do najbliższego oporu w rejonie 2,60 zł.

asbis
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen wybijają ważny poziom. Spółka z nową, wyższą rekomendacjątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW uruchomiła program GPW Growth dla małych i średnich firm
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, USD/CHF, AUD/USD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here