Naga Markets

ASBIS przebija przychody z września 2021!ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował we wrześniu 2022 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 291 mln USD, wobec 244 mln USD we wrześniu 2021 r., co oznacza wzrost o około 19%.

ASBIS podsumowuje wrzesień

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z przychodów wypracowanych we wrześniu 2022 r. Nasza strategia koncentracji na rynkach wschodnich, w tym na szybko rozwijających się centralnych rynkach euroazjatyckich, takich jak Kazachstan, Uzbekistan oraz krajach Kaukazu, takich jak Azerbejdżan, Armenia i Gruzja, przynoszą wymierne efekty – powiedział Costas Tziamalis.

– Dzięki świetnej sprzedaży w tych krajach oraz bardzo dobrym wynikom sprzedażowym na rynkach Bliskiego Wschodu, zanotowaliśmy tak dynamiczny wzrost przychodów we wrześniu. Dodatkowo wciąż rozbudowujemy portfolio produktowe i wchodzimy w nowe segmenty rynkowe. Obecnie intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem na wszystkie te rynki nowych innowacyjnych produktów i rozwiązań. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli się podzielić szczegółami. Bardzo wysokie przychody wypracowała też we wrześniu Ukraina, co sprawia, że czujemy się niezwykle dumni z naszych kolegów z tego kraju – powiedział Costas Tziamalis, Wiceprezes Grupy ASBIS.

– We wrześniu na naszych rynkach zadebiutował z wielkim sukcesem iPhone 14, dlatego też najlepiej sprzedającą się kategorią produktów w tym miesiącu były smartfony. Popularne były też produkty sieciowe, akcesoria, laptopy i tablety, czyli wszystko, co sprzyja cyfrowej i mobilnej komunikacji. Taki trend zauważamy już od dawna i naszym zdaniem będzie się on utrzymywał – powiedział Costas Tziamalis.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułGrupa Azoty coraz bliżej tegorocznego minimum
Następny artykułWIG 20 ze znacznym spadkiem. Korekta wzrostowa czy powrót do trendu?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here