Naga MarketsSiedziba AsbisAsbis podwyższył prognozę zysku netto na 2019 r. do 13-14 mln USD, tj. o 40% wobec poziomu zakładanego w pierwotnej prognozie z marca br., podała spółka. Przychody ze sprzedaży pozostają na poziomie pierwotnej prognozy, czyli 1,7-1,9 mld USD.

27 marca 2019 r. grupa opublikowała prognozę finansową na 2019 rok. Zakładała ona wypracowanie 1,7-1,9 mld USD przychodów oraz zysku netto po opodatkowaniu w wysokości 8,5-10 mln USD, przypomniano.

“Zapowiedzieliśmy koncentrację w tym roku na zyskowności i konsekwentnie realizujemy nasz cel. Podwyższenie prognozy zysku netto na 2019 r. jest wynikiem nieustannych starań zespołu zarządzającego o zwiększenie marż zysku brutto. Nasza sprzedaż produktów i rozwiązań o wyższej marży zarówno w dystrybucji z wartością dodaną (VAD), jak i produktów konsumenckich ma znaczący wpływ na nasze wyniki. Na naszą wyższą rentowność wpłynęły również niższe od zakładanych koszty finansowe i operacyjne. Świadczy to o zdolności firmy do generowania większych zysków dla akcjonariuszy. Ten rok jest dla nas bardzo dobry i jesteśmy dobrze przygotowani do kontynuacji pozytywnego trendu w naszych wynikach. Pozostajemy bardzo pewni i silni w oczekiwaniu na nadchodzące miesiące” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Istotne założenia prognozowanych wyników:

– sytuacja na głównych rynkach działalności grupy, tj. w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi oraz na Słowacji, nie będzie gorsza niż w 2018 roku;

– nie nastąpi znacząca deprecjacja walut w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i na Ukrainie, która mogłaby negatywnie wpływać na popyt na tych rynkach;

– nie nastąpią istotne zakłócenia w ogólnym otoczeniu gospodarczym na pozostałych rynkach, na których działa spółka;

– konkurencja we wszystkich głównych segmentach pozostanie podobna jak w 2018 roku, nie będzie istotnych nowych uczestników rynku;

– grupa nadal będzie działała w oparciu o korzystne warunki handlowe, które posiada u swoich kluczowych dostawców;

– segment smartfonów nie ulegnie pogorszeniu o więcej niż 10% na rynkach, na których grupa działa, podkreślono.

Źródło: ISBNews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Kurs rośnie o poranku o niemal 7% przy dobrych obrotach. Informacja o podwyższeniu prognoz była spodziewana, jednak wywołuje pozytywną reakcję. Wydaje się więc, że trwająca zwyżka powinna być kontynuowana, a najbliższym celem jest szczyt z marca.

asbis

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here