Naga MarketsAsbis nie wyklucza zwiększenia kwoty dywidendy za obecny rokWarszawa, 04.11.2021 (ISBnews) – Asbis nie wyklucza, że tegoroczna dywidenda będzie wyższa niż ta wypłacona w ubiegłym roku i nie rozważa obecnie przeprowadzenia buy-backu, wynika ze słów członka rady dyrektorów Costas’a Tziamalis’a.

“Jeżeli chodzi o buy-back, to jest to ostatnie rozwiązanie, jakie zarząd bierze pod uwagę, mając na uwadze generowany poziom gotówki w spółce. Raczej bym się spodziewał wyższej dywidendy dla akcjonariuszy. Zapowiedzieliśmy zaliczkową wypłatę dywidendy za ten rok w wysokości 0,2 USD, a wystarczy dodać, że w ubiegłym roku również tyle wypłaciliśmy, choć wyniki finansowe były słabsze” – powiedział Tziamalis podczas konferencji prasowej.Na początku listopada spółka poinformowała, że rada dyrektorów Asbisu podjęła uchwałę o wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku spółki za 2021 r. w wysokości 11 100 000 USD tj. 0,2 USD na jedną akcję.

Tzamalis dodał, że przed spółką ostatni najważniejszy kwartał w roku i on również zapowiada się bardzo dobrze.

“Październik był zgodny z naszymi oczekiwaniami, był po prostu dobry dla nas. Po całym IV kwartale tego roku również się spodziewamy, że będzie dobry” – powiedział dyrektor.

Asbis w III kw. zanotował marżę brutto na sprzedaży na poziomie 7,37% wobec 6,94% w II kw. i 6,43% po I kw. 2021 r.

“Udało nam się wygenerować w III kw. jeszcze wyższą marżę niż kwartał wcześniej i to w sytuacji, jaka miała miejsce na rynku. Spodziewam się, że w najbliższym czasie nie będzie ona spadać” – dodał dyrektor.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here