Naga MarketsAsbis najsilniejszą spółką w indeksie sWIG80Wczorajsza sesja za Oceanem przebiegała pod dyktando byków – indeks S&P 500 zyskał 1%, ale to indeks Nasdaq pokazał prawdziwą siłę zyskując 2,5% – indeks w tym tygodniu odrobił już połowę strat z korekty zapoczątkowanej w połowie lutego.

Asbis zanotował 8,4-procentowy wzrost podczas czwartkowej sesji

Formalności dotyczące wprowadzenia pakietu fiskalnego Joe Bidena zostały już dopięte, Prezydent Stanów Zjednoczonych złożył wczoraj podpis pod ustawą zapewniającą fiskalne wsparcie o wartości niemal 2 bln USD. Po tym jak już w marcu część środków zostanie rozdysponowana jako bezpośrednie przelewy do obywateli – część z tych środków może następnie popłynąć na rynki finansowe. Tymczasem w Europie KE dopuściła wczoraj do obrotu szczepionkę Johnson & Johnson, teraz wśród obaw pozostaje to czy firma będzie w stanie dostarczyć zakontraktowaną ilość preparatu zgodnie z umówionym terminem. Na posiedzeniu ECB zapadły decyzje o pozostawieniu stóp procentowych oraz programu skupu aktywów na dotychczasowym poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo korzystnych uwarunkowań na globalnych rynkach krajowy parkiet odnotował wczoraj słabszą sesję, przyczyn słabszego zachowania można szukać m.in. w pogarszającej się sytuacji pandemicznej w kraju, która skutkuje wprowadzaniem kolejnych lokalnych obostrzeń. Wśród blue chipów dominowała wyprzedaż, najmocniej straciły walory Alior Banku (-3,3%) i PKO BP (-3%), z drugiej strony po długim okresie słabości pozytywny sygnał pojawił się na akcjach CD Projektu – spółka po wyznaczeniu lokalnego dołka na poziomach zbliżonych do minimów z dna covidowej wyprzedaży z marca 2020 r. odbiła i odnotowała przeszło 5%-owy wzrost.

Dobrze na tle rynku wypadło również Dino (+3,6%), które dziś podało wyniki za IV kw. 2020 r. w którym odnotowało 204 mln zł zysku netto wobec konsensusu 190 mln zł, w ujęciu r/r zysk wzrósł o 58%. W indeksie mWIG40 do wzrostów powrócił Mabion (+4,7%), a najgłębsze spadki odnotował Eurocash (-11,1%) i Biomed-Lublin (-9,9%), który dzień wcześniej bardzo mocno wystrzelił, przy zwiększony wolumenie, pomimo braku nowych komunikatów płynących ze spółki.

WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 do najsilniejszych walorów należał Asbis (+8,4%) i Selvita (+7,9%), a do najsłabszych Ferro (-4,9%) i PCC Rokita (-4,3%). Z pozostałych informacji: 1. CCC planuje sprzedaż łącznie 20% eobuwie za 1 mld zł spółce Cyfrowy Polsat i A&R Investments. 2. Dom Development miał w IV kw. 2020 r. 127 mln zł zysku netto, bardzo blisko konsensusu, r/r zysk wzrósł o 48%. 3. Wynik netto GPW za ubiegły kwartał wyniósł 47 mln zł – o 317% więcej niż w IV kw. 2019 r., ale o 9% poniżej konsensusu.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | kurs eur/usd | kurs eur usd | wykresy kryptowalut | biomed lublin giełda |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here