Naga Markets

Asbis najdroższy w swojej historii. Spółka wyceniana na 71 zł Notowania dystrybutora sprzętu IT Asbis, rosną dzisiaj o ponad 8% co bardzo pozytywnie wyróżnia spółkę na tle spokojnego, szerokiego rynku. Już po kilku godzinach sesji obroty przewyższają średnią z ostatnich dni. Obecnie akcje spółki są najdroższe w swojej historii i zbliżają się do poziomu 30 zł.

Nowe maksima przy rosnących obrotach

Na wykresie widać jak szybko spółka odrobiła straty z 2021 i 2022 roku oraz załamanie po wybuchu wojny w Ukrainie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka zdołała bardzo szybko zwiększyć przychody na innych rynkach.Dzisiejsza zwyżka nie wynika z nowych informacji. Kilka dni temu Asbis pokazał wyniki za luty, w którym przychody spadły o 6%. Wydaje się, że istotne znaczenie w obecnej fazie trendu wzrostowego może mieć rekomendacja Argus Research Company. Analitycy wycenili bowiem akcje spółki na 71 zł czyli znacznie powyżej obecnego kursu.

W opinii analityków Argus, Asbis zdołał obronić utracone biznesy w Rosji i Ukrainie (odpowiadały na około 1/3 przychodów grupy w 2021 roku) dzięki zwiększeniu sprzedaży w regionie Europy Centralnej, wolnych od konfliktów byłych republikach Związku Radzieckiego, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jednocześnie grupa poprawiła swoje marże operacyjne.

Analitycy spodziewają się, że rentowność Asbisu będzie się poprawiać dzięki koncentracji na sprzedaży marek prywatnych i produktów z segmentu premium (przy wsparciu siedmiu własnych marek). Spółka korzysta też dzięki rosnącej sprzedaży online.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułRynek nie zrozumiał intencji Deutsche Banku. Czy Charles Schwab będzie następny?
Następny artykułZłoto znów ociera się o 2000 dolarów. Taniej już było?
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.