Naga MarketsAsbis i Mabion zastąpią Echo i GTC w indeksie mWIG40 po sesji 18 czerwcaAsbis i Mabion zastąpią Echo Investment i GTC w składzie indeksów mWIG40 oraz mWIG40TR w wyniku korekty kwartalnej portfeli indeksów po sesji 18 czerwca 2021 r., podała GPW Benchmark.

“W wyniku korekty portfele indeksów WIG20, WIG20TR, WIG30 oraz WIG30TR pozostaną bez zmian” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W indeksach mWIG40 oraz mWIG40TR będą miały miejsce następujące zmiany:

nowe spółki: Asbis, Mabion;

spółki opuszczające indeks: Echo, GTC.

W indeksach sWIG80 oraz sWIG80TR będą miały miejsce następujące zmiany:

nowe spółki: AC, Action, Echo, GTC, PCF Group, ZCh Police;

spółki opuszczające indeks: Asbis, ATM Grupa, Boombit, Harper, Mabion, Sygnity.

invest

Ponadto w indeksach WIG30 oraz WIG30TR udziały spółek KGHM oraz PKO BP zostaną ograniczone także do 10%, podano również.

Ranking indeksów został sporządzony po sesji 21 maja 2021 r. W rankingu uwzględniono obroty akcjami oraz miesięczny wskaźnik obrotu (MWO) za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu. Wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z 18 maja 2021 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie, wyjaśnia GPW.

Grupa kapitałowa GPW prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs benefit | akcje selvita | kernel akcje | pgnig gielda | bitcoin kurs forum | biomed kurs | purple trading |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here