Naga MarketsAsbis – czekamy na mocny raport za III kwartał - zapiski giełdowego spekulantaPozytywne informacje dla akcjonariuszy Asbisu płyną z ostatnich wypowiedzi udzielonych PAP Biznes przez Costasa Tziamalisa, dyrektora ds. ryzyka i relacji inwestorskich. Jego zdaniem, spółka ma za sobą udany trzeci kwartał, a perspektywy wyników finansowych w całym roku wygląda dobrze. Grupa notuje wzrosty przychodów w większości kategorii produktów, szczególnie w dystrybucji smartfonów i komponentów.

Nie spodziewa się spadku rentowności. W zakończonym właśnie trzecim kwartale, wyniki także mają być na bardzo wysokim poziomie. Raport poznamy 5 listopada, a z dotychczasowych szacunków wynikają około 30% wzrosty przychodów w lipcu i sierpniu. Jego zdaniem, pandemia sprzyja spółce, gdyż wzrasta popyt na sprzęt do pracy i nauki zdalnej. To powoduje, że cały czas rosną przychody z 90% produktów będących w ofercie spółki.

  • Asbis spodziewa się utrzymania mocnych wyników
  • Już 5 listopada raport za III kwartał

Asbis prognozuje 2-2,2 mld USD przychodów i 18-20 mln USD zysku netto w 2020 roku. W pierwszym półroczu spółka wypracowała 880,9 mln USD przychodów i 4,7 mln USD zysku. W rozmowie wspomniano także o możliwych przejęciach na jakie szanse może dawać pandemia. Potrzebna jest do tego gotówka, więc spółka nadal będzie utrzymywać niski poziom zadłużenia. Hitem sprzedażowym w ostatnim kwartale roku ma stać się najnowszy smartfon firmy Apple czyli Iphone 12.

Nadal w trendzie wzrostowym

Już teraz spółka obserwuje na duży popyt na wszelki sprzęt tej firmy. Warto tu wspomnieć, że Asbis jest dystrybutorem sprzętu Apple w 11 krajach i cały czas zabiega aby tę współpracę rozszerzyć na kolejne państwa. Na wykresie cały czas trwa łagodna korekta, co wygląda pozytywnie na tle szerokiego rynku. Blisko mamy lokalne wsparcie i linię trendu, a korekta jest już dość dojrzała.

asbis

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here