Naga Markets

Asbis – czekamy na mocny raport za III kwartał - zapiski giełdowego spekulantaPozytywne informacje dla akcjonariuszy Asbisu płyną z ostatnich wypowiedzi udzielonych PAP Biznes przez Costasa Tziamalisa, dyrektora ds. ryzyka i relacji inwestorskich. Jego zdaniem, spółka ma za sobą udany trzeci kwartał, a perspektywy wyników finansowych w całym roku wygląda dobrze. Grupa notuje wzrosty przychodów w większości kategorii produktów, szczególnie w dystrybucji smartfonów i komponentów.

Nie spodziewa się spadku rentowności. W zakończonym właśnie trzecim kwartale, wyniki także mają być na bardzo wysokim poziomie. Raport poznamy 5 listopada, a z dotychczasowych szacunków wynikają około 30% wzrosty przychodów w lipcu i sierpniu. Jego zdaniem, pandemia sprzyja spółce, gdyż wzrasta popyt na sprzęt do pracy i nauki zdalnej. To powoduje, że cały czas rosną przychody z 90% produktów będących w ofercie spółki.  • Asbis spodziewa się utrzymania mocnych wyników
  • Już 5 listopada raport za III kwartał

Asbis prognozuje 2-2,2 mld USD przychodów i 18-20 mln USD zysku netto w 2020 roku. W pierwszym półroczu spółka wypracowała 880,9 mln USD przychodów i 4,7 mln USD zysku. W rozmowie wspomniano także o możliwych przejęciach na jakie szanse może dawać pandemia. Potrzebna jest do tego gotówka, więc spółka nadal będzie utrzymywać niski poziom zadłużenia. Hitem sprzedażowym w ostatnim kwartale roku ma stać się najnowszy smartfon firmy Apple czyli Iphone 12.

Nadal w trendzie wzrostowym

Już teraz spółka obserwuje na duży popyt na wszelki sprzęt tej firmy. Warto tu wspomnieć, że Asbis jest dystrybutorem sprzętu Apple w 11 krajach i cały czas zabiega aby tę współpracę rozszerzyć na kolejne państwa. Na wykresie cały czas trwa łagodna korekta, co wygląda pozytywnie na tle szerokiego rynku. Blisko mamy lokalne wsparcie i linię trendu, a korekta jest już dość dojrzała.

asbis


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here