Naga MarketsSiedziba AsbisAsbis Enterprises Plc planuje przedstawić prognozy finansowe na 2021 r. pod koniec marca, choć nie wyklucza, że może to być nieco wcześniej, poinformował członek rady dyrektorów Costas Tziamalis.

InvestCuffs

“Planujemy przedstawić nasze wstępne prognozy wyników finansowych na ten rok pod koniec marca wraz z publikacją naszego raportu rocznego. W tej chwili jesteśmy na ostatnim etapie finalizowania budżetu na ten rok, trwa proces weryfikacji z udziałem naszych biur i spółek zależnych. Zakładamy, więc że to będzie pod koniec marca, chyba, że uda się wcześniej, to wtedy przedstawimy najszybciej, jak to będzie możliwe” – powiedział Tziamalis podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według niego, spółce udaje się utrzymywać wysokie marże zysku brutto w pierwszych miesiącach tego roku.

“Marże, jaką udaje się wygenerować w tych pierwszych miesiącach tego roku jest zdecydowanie wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Nie mogę obiecać, że ta marża zysku brutto w tym roku będzie tak wysoka, jak w IV kw. 2020 r., kiedy wyniosła 6,33%, ale zdecydowanie jest wyższa niż w ubiegłym roku” – dodał członek rady dyrektorów

Jak wyjaśnił w ubiegłym tygodniu spółka podała wyniki sprzedaży za styczeń 2021 r., gdzie poziom przychodów wzrósł o 32% r/r. “Mogę potwierdzić, że te trendy rzeczywiście są kontynuowane. Styczeń i luty wskazują na to, że te bardzo pozytywne wzrostowe tendencje się utrzymują” – dodał Tziamalis.

W całym 2020 r. spółka miała 36,52 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 15,26 mln USD zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 2 366,44 mln USD w porównaniu z 1 914,88 mln USD rok wcześniej.

W grudniu ub r. Asbis Enterprises Plc podwyższył prognozę zysku netto na 2020 rok do 32-34 mln USD, w porównaniu do 23-25 mln USD prognozowanych w październiku br. Przychody ze sprzedaży miały pozostać na poziomie pierwotnej prognozy, tj. 2-2,2 mld USD.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,91 mld USD w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here