Naga MarketsAsbis – będzie mocny III kwartał. iPhone 12 z rekordowym zainteresowaniem - zapiski giełdowego spekulantaBardzo mocno na tle szerokiego rynku wygląda w ostatnim czasie dystrybutor sprzętu komputerowego, spółka Asbis. Jej kurs podskoczył o ponad 20% w zaledwie kilka sesji, w mocnym stylu kończąc okres korekty. Wczoraj spółka kolejny raz pozytywnie zaskoczyła inwestorów, podając szacunkowe dane za wrzesień. W tym miesiącu przychody ze sprzedaż wzrosły o 39%. Warto dodać, że w poprzednich dwóch miesiącach dynamika wzrostu przekraczała 30%. Szykuje się więc bardzo mocny wynik kwartalny, który poznamy już 5 listopada. Wrzesień był najlepszym miesiącem w tym roku i sprzedaż rosła praktycznie na wszystkich rynkach.

  • Asbis notuje 39% wzrost przychodów we wrześniu
  • Wszystkie miesiące III kwartału z ponad 30% dynamiką wzrostu
  • Ogromne zainteresowanie iPhone12 to szansa na dobry IV kwartał

Już wcześniej firma informowała, że pandemii sprzyja popytowi na sprzęt do pracy lub nauki zdalnej. To co może napędzać wzrost przychodów w ostatnich miesiącach roku to z pewnością nowy smartfon Apple iPhone 12. Asbis zacznie jego sprzedaż pod koniec października. Już teraz znamy jednak dane z przedsprzedaży, które wskazują, że produkt ten pobije wszelkie rekordy.

Te artykuły również Cię zainteresują

Nowe maksima, jeszcze wyższe wyceny z rekomendacji

Pierwsze dane mówią o ogromnym zainteresowaniu i zamówieniach, które przez weekend sięgały 7-9 mln sztuk czyli ponad 2,5 razy więcej niż przed rokiem. W ostatniej rekomendacji spółkę wyceniono na 6,40 zł i wydaje się, że jest to poziom jak najbardziej realny do osiągnięcia kontekście raportu za III kwartał i wprowadzenia do sprzedaży iPhone 12.

asbis

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here