Naga MarketsAsbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis

Spółka pokazała wczoraj wyniki za luty. W tym miesiącu przychody ze sprzedaży wzrosły o 15% do poziomu 176 mln USD. Nie sprawdziły się więc obawy o możliwe spowolnienie, a wręcz przeciwnie, spółka podała, że w związku z epidemią, zauważa wzrost zapotrzebowania na sprzęt do pracy zdalnej. Jest to kolejny odczyt miesięczny wskazujący na bardzo silne wyniki, tym bardziej cenny, że w tym samym czasie cały rynek rósł w wolniejszym tempie. Zdaniem spółki, kolejne miesiące także powinny być udane, gdyż epidemia wymaga przenoszenia większej części działalności w świat wirtualny, a do tego niezbędny jest sprzęt komputerowy. Na wykresie, po małej korekcie, wydaje się, że popyt podejmie walkę o wybicie poziomu 3 zł.

Zobacz również: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21

ECC Games to studio deweloperskie z Warszawy, które zajmuje się tworzeniem gier na platformy mobilne oraz PC.

ecc games

Spółka podała wczoraj wyniki za cały 2019 rok, które wypadły bardzo pozytywnie. Niemal 3,3 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 1,5 mln zł zysku netto. Zysk wzrósł więc ponad trzykrotnie rok do roku, głównie za sprawą sukcesu gry „Car Mechanic Simulator”. To co jednak powinno napędzać wzrost notowań to oczekiwanie na jeden z najbardziej kluczowych debiutów wśród wszystkich polskich producentów gier, mianowicie projekt „Drift21”. Wydawcą gry będzie jeden z największych i najbardziej renomowanych wydawców globalnych – 505 Games. W ostatnim czasie także jeden z funduszy obecny w akcjonariacie, przekroczył poziom 5% akcji. Zdaniem spółki koronawirus nie przeszkadza, a wręcz odwrotnie, zauważalny jest wzrost zainteresowania grami np. na platformie Steam. Debiut gry w takim okresie mógłby więc być bardzo korzystny. Na wykresie trwa walka o trwalszy powrót ponad poziom 2 zł. Generalnie, całość notowań to trend wzrostowy, przerwany dwoma załamaniami – pierwsze przy przełożeniu daty premiery, a drugi związany z koronawirusem. Powód, dla którego kurs miałby rosnąć jednak nie ulega zmianie, teraz doszły także stabilne wyniki finansowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here